Bogusław Linda - to nie tylko 'Psy'. Najlepsze filmy aktora

i

Autor: WBF

QUIZ. Kultowe role Bogusława Lindy. Znasz je wszystkie?

2021-02-19 13:21

Bogusław Linda to jeden z najsłynniejszych polskich aktorów. Grał u najlepszych reżyserów, a wiele filmów, w którym wystąpił przeszło do historii polskiej kinematografii. Chyba nikt inny w polskim kinie nie zagrał tylu ról określanych jako kultowe. Jak dobrze znacie jednego z najpopularniejszych polskich aktorów? Pamiętacie jego role? Sprawdźcie, swoją wiedzę w naszym quizie i udowodnijcie, ze jesteście prawdziwymi znawcami polskiego filmu.

Bogusław Linda zyskał sobie opinię kinowego twardziela i jednego z najpopularniejszych polskich aktorów. Grane przez niego role głęboko wryły się w pamięć widzów. Przez wielu jest też uważany za wybitnego artystę, o czym świadczą choćby liczne nagrody na festiwalach filmowych. Wystąpił w kilkudziesięciu filmach, z których wiele zyskało miano kultowych. Podobnie jak jego role i cytaty, do dziś powtarzane przez miłośników polskiego filmu.

QUIZ. Kultowe role Bogusława Lindy. Znasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 10
Jak ma na imię bohater filmu „Psy”, grany przez Bogusława Lindę?

O Lindzie słyszał prawie każdy. Ze świecą szukać w Polsce osoby, która nie widziałaby go na ekranie. Ale nie każdy zna wszystkie jego kultowe filmy. A wy? Jak dobrze znacie filmy, w których wystąpił Bogusław Linda? Sprawdźcie się w naszym quizie! To tylko 10 – na pozór – łatwych pytań. A jak już potwierdzicie swoją wiedzę na temat kultowych ról Lindy, sprawdźcie swoich znajomych!

TOP 5 tekstów Bogusława Lindy