QUIZ. Powtórka przed maturą. Sprawdź, czy zdasz egzamin maturalny z biologii

i

Autor: Shutterstock

QUIZ. Powtórka przed maturą. Sprawdź, czy zdasz egzamin maturalny z biologii

2021-04-30 7:05

Matura z biologii zbliża się wielkimi krokami. Egzamin z biologii na poziomie rozszerzonym odbędzie się już 12 maja. Choć niektórym biologia może wydawać się prosta, to w rzeczywistości materiału do opanowania jest całkiem sporo. Jeśli chcecie przekonać się, czy wasza wiedza pozwoliłaby wam zdać maturę z biologii, zachęcamy do udziału w naszym quizie. Znajdziecie w nim pytania, jakie mogą pojawić się na egzaminie maturalnym.

Matura z biologii to wyzwanie, na które nie każdy jest gotów się zdecydować. Materiału do opanowania jest naprawdę dużo, a do tego dochodzi stres związany z samym egzaminem. W tym roku egzamin maturalny z biologii na poziomie rozszerzonym odbędzie się 12 maja. Tego dnia zdający będą musieli przelać na papier wiedzą, jaką zdobywali przez ostatnie lata nauki. Czego mogą się spodziewać? Jakie pytania pojawią się na maturze z biologii? Odpowiedzi na te pytania poznamy dopiero w dniu egzaminu. Wcześniej jednak zapraszamy od udziału w naszym quizie, który pomoże zweryfikować waszą wiedzę z zakresu biologii.

Matura 2021 z biologii jest przed wami? W naszym quizie możecie sprawdzić aktualny stan waszej wiedzy. Będziecie musieli odpowiedzieć na pytania, jakie pojawiły się na egzaminach maturalnych z biologii w latach ubiegłych – poziom zadań odpowiada więc również tegorocznym wymaganiom. To doskonały materiał do powtórki i sprawdzenia, co jeszcze trzeba powtórzyć. A jeśli egzamin maturalny jest już za wami, możecie w przyjemny sposób sprawdzić, jak dużo pamiętacie jeszcze ze szkoły średniej. Uda wam się odpowiedzieć poprawnie na większość pytań? Sprawdźcie sami!

QUIZ. Powtórka przed maturą. Sprawdź, czy zdasz egzamin maturalny z biologii

Pytanie 1 z 10
Wskaż narząd ludzki, w którym odbywa się synteza największej ilości cholesterolu?

MATURA 2021

Dariusz Kulma zdradza pewniaki na maturze 2021 z matematyki. Zobacz, jak policzyć te zadania!