Quiz ortograficzny - pisownia h czy ch

i

Autor: SHUTTERSTOCK QUIZ. Sobotnia ortografia. Samo h czy ch? Szybki quiz dla mistrzów ortografii. Rutyna może cię zgubić!

QUIZ. Sobotnia ortografia. Piszemy h czy ch? Tylko co piąta osoba zdobywa komplet punktów

2022-06-18 14:06

Sobota w se.pl oznacza quiz sobotnia ortografia. Tym razem sprawdzimy, czy potraficie poprawnie napisać wyrazy z h i ch. Przygotowaliśmy szybki quiz dla mistrzów ortografii. Tylko co piąta osoba zdobywa komplet punktów. Czy jesteś w tym zacnym gronie? Sprawdź i rozwiąż nasz quiz. Pamiętaj, aby uważnie czytać pytania, bo rutyna może cię zgubić!

Hak, hamulec, hultaj, chochoł, chaszcze... Pytanie: "Samo h czy ch?" zadawane przez polonistkę wielu śniło się po nocach. Pochopna odpowiedź mogła słono kosztować, a dla uczniów popełniających błędy ortograficzne na dyktandach panie od polskiego nie miały litości. Jesteście spokojni o swój wynik w naszym quizie sobotnia ortografia? Świetnie! Pamiętajcie jednak, że przygotowaliśmy kilka pułapek. Tylko jedna odpowiedź jest poprawna. Powodzenia!

QUIZ. Sobotnia ortografia. Samo h czy ch? Szybki quiz dla mistrzów ortografii. Rutyna może cię zgubić!

Pytanie 1 z 12
Na początek coś łatwego. Wskaż poprawna pisownię:

POLECAMY TAKŻE: QUIZ. Dyktando ortograficzne. Odpowiedź na 10 pytanie znają tylko najlepsi. Jesteś wśród nich? Sprawdź się i nie zawiedź swojej pani od polskiego!

ROZWIĄŻ TEŻ: QUIZ. Sobotnia ortografia. Bohaterowie lektur szkolnych. Potrafisz poprawnie napisać ich nazwiska? 11 pytanie to wyzwanie

ZOBACZ RÓWNIEŻ: QUIZ. Czy znasz polskie powieści kryminalne? Nawet najwięksi fani mają problem z pytaniem numer 5

Czym jest quiz? Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej dla kilku osób, polegającej na przedstawieniu przez jedną z osób pozostałym zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z pytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu. Zabawa bywa niekiedy prowadzona przed kamerami telewizyjnymi, wówczas quiz taki staje się odmianą teleturnieju.