QUIZ. Sobotnia ortografia. Piszemy h czy ch? Tylko co piąta osoba zdobywa komplet punktów

2022-06-18 14:06
 Quiz ortograficzny - pisownia h czy ch
Autor: SHUTTERSTOCK QUIZ. Sobotnia ortografia. Samo h czy ch? Szybki quiz dla mistrzów ortografii. Rutyna może cię zgubić!

Sobota w se.pl oznacza quiz sobotnia ortografia. Tym razem sprawdzimy, czy potraficie poprawnie napisać wyrazy z h i ch. Przygotowaliśmy szybki quiz dla mistrzów ortografii. Tylko co piąta osoba zdobywa komplet punktów. Czy jesteś w tym zacnym gronie? Sprawdź i rozwiąż nasz quiz. Pamiętaj, aby uważnie czytać pytania, bo rutyna może cię zgubić!

Hak, hamulec, hultaj, chochoł, chaszcze... Pytanie: "Samo h czy ch?" zadawane przez polonistkę wielu śniło się po nocach. Pochopna odpowiedź mogła słono kosztować, a dla uczniów popełniających błędy ortograficzne na dyktandach panie od polskiego nie miały litości. Jesteście spokojni o swój wynik w naszym quizie sobotnia ortografia? Świetnie! Pamiętajcie jednak, że przygotowaliśmy kilka pułapek. Tylko jedna odpowiedź jest poprawna. Powodzenia!

QUIZ. Sobotnia ortografia. Samo h czy ch? Szybki quiz dla mistrzów ortografii. Rutyna może cię zgubić!

Pytanie 1 z 12
Na początek coś łatwego. Wskaż poprawna pisownię:

POLECAMY TAKŻE: QUIZ. Dyktando ortograficzne. Odpowiedź na 10 pytanie znają tylko najlepsi. Jesteś wśród nich? Sprawdź się i nie zawiedź swojej pani od polskiego!

ROZWIĄŻ TEŻ: QUIZ. Sobotnia ortografia. Bohaterowie lektur szkolnych. Potrafisz poprawnie napisać ich nazwiska? 11 pytanie to wyzwanie

ZOBACZ RÓWNIEŻ: QUIZ. Czy znasz polskie powieści kryminalne? Nawet najwięksi fani mają problem z pytaniem numer 5

Czym jest quiz? Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej dla kilku osób, polegającej na przedstawieniu przez jedną z osób pozostałym zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z pytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu. Zabawa bywa niekiedy prowadzona przed kamerami telewizyjnymi, wówczas quiz taki staje się odmianą teleturnieju.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE