Trudne słowa na literę u

i

Autor: Shutterstock (2) Trudne słowa na literę "u"

Sobotnia ortografia

QUIZ. Sobotnia ortografia. Trudne słowa na literę "u". Uzyskanie kompletu punktów uczyni z ciebie mistrza ortografii! Bijemy brawo za 9/12

2024-02-29 7:54

Witajcie w naszym cotygodniowym quizie sobotnia ortografia z SE.pl! W ramach naszego cyklu pisowni trudnych słów na poszczególne litery alfabetu dotarliśmy do litery "u". Uśmiechacie się z zadowoleniem, że problem pisownie słów z "u" odpada? Tylko pozornie jest to ułatwienie! Uzyskanie kompletu punktów w naszym quizie wcale nie będzie łatwe. Przekonajcie się sami!

Upadek, ukąszenie, upozorowanie, Ustronie Morskie, urząd - słów na literę "u", których pisownia sprawia problem jest w języku polskim sporo. W naszym quizie sobotnia ortografia z SE.pl, w cyklu trudnych słów na kolejne litery alfabetu, wybraliśmy dwanaście wyrazów. Jak zawsze sprawdzamy waszą znajomość zasad ortografii, łącząc naukę z zabawą, bo quiz jest przecież rozrywką. Litera "u", która rozpoczyna pisownię słów w naszym quizie tylko pozornie ułatwia Wasze zadanie, o czym przekonacie się sami. Bądźcie czujni, bowiem w quizie jest kilka pułapek. Zapewniamy, że uzyskanie kompletu punktów uczyni z was mistrzów ortografii! Satysfakcja z wyniku gwarantowana! Pamiętajcie, aby uważnie czytać pytania. Zawsze tylko jedna odpowiedź jest poprawna. Gotowi na ortograficzne wyzwanie z SE.pl? Powodzenia!

QUIZ. Trudne słowa na literę "u". Ultra skomplikowana pisownia!

Pytanie 1 z 12
Na początek coś łatwego. Wskaż poprawną pisownię: