Matura, egzamin maturalny

i

Autor: SHUTTERSTOCK Matura, egzamin maturalny

QUIZ. Te lektury będą na maturze 2022. Rozpoznasz je po fragmencie? Sprawdź, czego nauczyła cię polonistka

2022-04-29 15:00

Matura 2022 rusza w środę, 4 maja, a zainauguruje ją egzamin z polskiego. Na początek część pisemna na poziomie podstawowym, do zdania której potrzebna będzie znajomość lektur obowiązkowych. Obejmuje ona kilkanaście pozycji, w tym dzieła m.in. Adama Mickiewicza, Jana Kochanowskiego czy Henryka Sienkiewicza - znajdziecie je w naszym quizie. Na maturze 2022 z polskiego trzeba będzie napisać test i wypracowanie.

QUIZ. Te lektury będą na maturze 2022. Rozpoznasz je po fragmencie? Sprawdź, czego nauczyła cię polonistka

Matura 2022 z polskiego już za kilka dni. Uczniowie kończący w tym roku szkołę średnią przystąpią do egzaminu w środę, 4 maja, o godz. 9 - na początek część pisemna na poziomie podstawowym. Do zdania matury 2022 z polskiego niezbędna jest znajomość wszystkich lektur obowiązkowych, których listę opublikowała wcześniej Centralna Komisja Egzaminacyjna. Egzamin w części pisemnej będzie składał się z testu i wypracowania, w którym trzeba będzie wybrać między napisaniem rozprawki (na podstawie tekstu epickiego lub dramatycznego) a interpretacją tekstu poetyckiego. W naszym quizie sprawdzicie swoją wiedzę z lektur, które na pewno pojawią się na maturze 2022 z polskiego.

QUIZ. Te lektury będą na maturze 2022. Rozpoznasz je po fragmencie? Sprawdź, czego nauczyła cię polonistka

Pytanie 1 z 10
Z której lektury na maturę 2022 pochodzi ten cytat? "Chłop potęgą jest, i basta!"

Matura 2022 z polskiego - przecieki i powtórki!

Przecieki przed maturą 2022? To tylko liczenie na łut szczęścia, bo ostatnie dni przed maturą lepiej wykorzystać na powtórki materiału i utrwalenie wiedzy. Na egzaminie przydaje się umiejętność opanowania nerwów i utrzymania koncentracji, bo sprawdza on to, czego nauczyliśmy się przez wcześniejsze kilka lat. W tym kontekście warto sprawdzić swoją wiedzę przed maturą 2022 z polskiego w innych quizach. Czy jest jeszcze coś, czego nie zdołaliście zapamiętać? Zostało wam tylko kilka dni, żeby to zrobić - matura 2022 z polskiego już 4 maja!