QUIZ. Wesele Wyspiańskiego na maturze z języka polskiego? Sprawdź, czy znasz tę lekturę

i

Autor: pixabay QUIZ. "Wesele" Wyspiańskiego na maturze z języka polskiego? Sprawdź, czy znasz tę lekturę

QUIZ. "Wesele" Wyspiańskiego na maturze z polskiego to postrach maturzystów. Sprawdź, jak dobrze znasz tę lekturę obowiązkową

2022-04-28 15:00

Matura 2022 z języka polskiego już 4 maja. Aby zdać egzamin dojrzałości z języka polskiego niezbędna jest znajomość lektur, zwłaszcza obowiązkowych (tzw. lektur z gwiazdką). Jedną z nich jest „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. To jedno z wielki dzieł literackich, o którym każdego roku mówi się, że może być jednym z tematów rozprawki maturalnej. Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, jak „Wesele” nie ma przed Tobą żądnych tajemnic.

„Wesele” Stanisława Wyspiańskiego to ważne działo w historii literatury polskiej, a także jedna z obowiązkowych lektur na egzaminie maturalnym. Wielu maturzystów obawia się "Wesela" i tego, że pomyli fakty czy bohaterów tej lektury z gwiazdką. To ważne, by dobrze opanować znajomość lektur, by nie popełnić błędu kardynalnego na maturze 2022 z polskiego. W naszym quizie sprawdzicie swoją wiedzę na temat "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Sprawdź, jak dobrze znacie to dzieło i czy jesteście gotowi, aby pisać na maturze temat z „Wesela”?

QUIZ. "Wesele" Wyspiańskiego na maturze z języka polskiego? Sprawdź, czy znasz tę lekturę

Pytanie 1 z 12
Pierwowzorem Pana Młodego był…

Matura 2022 z języka polskiego

Ostatnie dni przed maturą warto wykorzystać na powtórki materiału i uporządkowanie wiedzy. Najważniejsze to podejść do egzaminu na spokojnie i nie pozwolić, by stres wziął górę. Sprawdź swoją wiedzę przed maturą 2022 z polskiego w naszych innych quizach. Odpowiedz na pytania i zobacz, czego jeszcze nie umiesz i powinieneś powtórzyć do matury. Zostało niewiele czasu: matura 2022 z polskiego już 4 maja!