Rabunek w ZOO we Wrocławiu! Sprawca zabrał karmę, wszystko się nagrało. Nieoczekiwany finał

i

Autor: ZOO Wrocław/facebook.com Rabunek w ZOO we Wrocławiu! Sprawca zabrał karmę, wszystko się nagrało. Nieoczekiwany finał

Ale historia!

Rabunek w ZOO we Wrocławiu! Sprawca zabrał karmę, wszystko się nagrało. Nieoczekiwany finał

2023-01-30 21:56

Wrocławskie ZOO padło ofiarą rabusia! Złoczyńca dobrał się do automatu z karmą. Z urządzenia nie zniknęły jednak pieniądze. Brakowało za to granulatu do karmienia zwierząt. Pracownicy prędko doszli, kto stoi za zuchwałym rabunkiem. Zdradziły go kamery monitoringu. Okazało się, że sprawcą jest podopieczny ogrodu zoologicznego.

Kradzież w ZOO we Wrocławiu. Wszystko się nagrało

Niecodzienną sprawę pracownicy ZOO we Wrocławiu opisali w mediach społecznościowych. - 3 stycznia po godzinie 16.00 na Dziecińcu zwierzęcym we wrocławskim ZOO nieznany sprawca uszkodził automat do pobierania karmy dla zwierząt. Ku zaskoczeniu pracowników ZOO z roztrzaskanego automatu nie zniknęły pieniądze, a sam granulat – czytamy we wpisie na Facebooku. Do ustalenia sprawcy pracownicy powołali „elitarny zespół dochodzeniowo-śledczy”. - Sprawdzaliśmy różne scenariusze, jednak dopiero po dokładnym przeanalizowaniu monitoringu udało nam się ustalić sprawcę rabunku – mówi pracownik ZOO, który chce pozostać anonimowy. Sprawcą okazał się kuc szetlandzki ps. Wulkan (22 l.)! Opiekunowie mówią o nim: „taki był grzeczny kucyk, nikt by go o to nie podejrzewał”. Prawda okazała się jednak inna. - Wulkan został pouczony i postanowił dobrowolnie poddać się karze. Teraz oskarżonemu o wyjedzenie całego granulatu grozi obowiązkowa dieta. ZOO rozważa również prace społeczne polegające na przycinaniu murawy jednej z wrocławskich łąk – podsumowują pracownicy. Niesfornego Wulkana spotkać można na Dziedzińcu ZOO.

Sonda
Lubisz odwiedzać ZOO?