Dramatyczna akcja we Wrocławiu

Ratowali ludzi z zadymionego domu, sami zatruli się czadem. Policjanci poszkodowani

2023-03-24 10:20

Dramatyczna akcja ratownicza we Wrocławiu. Policjanci ratowali z zadymionego dwie starsze osoby, w tym jedną na wózku inwalidzkim. Mundurowi wraz ze starszą kobietą trafili do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla.

Do dramatycznego zdarzenia doszło w czwartek, 23 marca, około godz. 17. Policjanci otrzymali zgłoszenie o wydobywających się kłębach dymu z domu jednorodzinnego przy ulicy Glebowej we Wrocławiu. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze z komisariatu na Krzykach.

- Policjanci dotarli na miejsce jeszcze przed strażą pożarną. W związku z realnym zagrożeniem życia mieszkańców, funkcjonariusze weszli do środka mimo silnego zadymienia. Okazało się, że w domu znajdują się dwie starsze osoby w wieku 82 i 89 lat. Kobieta, z uwagi na stan zdrowia, leżała w łóżku – relacjonuje podkom. Wojciech Jabłoński z wrocławskiej policji.

Policjanci natychmiast przystąpili do ewakuacji starszej kobiety oraz mężczyzny. Mimo duszącego dymu funkcjonariusze wyprowadzili poszkodowanych na zewnątrz. - W związku z działaniami ratowniczymi, do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla zostali przewiezieni obaj policjanci oraz 82-letnia kobieta – dodaje Jabłoński.

Jak się okazało, źródłem potężnego zadymienia był piec znajdujący się w domu. Przybyli na miejsce strażacy zlikwidowali zagrożenie, a także sprawdzili dokładnie cały dom, na szczęście wewnątrz nie było już innych osób poszkodowanych.

Obrażenia osób poszkodowanych w zdarzeniu na szczęście nie okazały się bardzo poważne i po otrzymaniu odpowiedniej opieki w szpitalu, w piątek (24 marca) opuściły placówkę medyczną.

Plaga szczurów we Wrocławiu. Ten tłuścioch pływał w toalecie pani Renaty