Ratownik medyczny

i

Autor: pixabay.com Ratownik medyczny

Ratownicy medyczni mają dość! SOR dużego szpitala we Wrocławiu wstrzymał pracę

2022-04-05 20:57

Wstrzymano pracę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu. Przyczyną jest absencja ratowników medycznych. Domagają się oni podwyżek i z tego powodu nie przedłużyli umów.

Rzecznik organu prowadzącego szpital Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Michał Nowakowski poinformował, że 19 ratowników oczekujących podwyżek płac nie podpisało umów, a kolejnych 17 przedłożyło w poniedziałek, 5 kwietnia, zwolnienia lekarskie.

26 zastępów straży gasiło groźny pożar pod Oławą. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

- Z powodu braku kadry medycznej od godz. 12.00 w poniedziałek zawieszona jest w tym szpitalu praca SOR-u, który od 1 kwietnia działał w ograniczonym zakresie. Dyrekcja prowadzi rozmowy z personelem medycznym i nabór nowych ratowników, aby jak najszybciej wznowić pracę SOR-u – powiedział Nowakowski.

Bystrzyca. Pożar fabryki zniczy i świec

Pacjenci powinni się kierować na szpitalne oddziały ratunkowe w trzech innych wrocławskich szpitalach: w szpitalu wojewódzkim przy ul. Fieldolfa, w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej i w Wojskowym Szpitalu Klinicznym przy ul. Weigla.

Sonda
Byłeś/aś kiedyś w szpitalu?