Remont na wrocławskim Manhattanie. Wyburzają esplanadę przy placu Grunwaldzkim [WIDEO, ZDJĘCIA]

2021-01-22 13:48

Z placu Grunwaldzkiego zniknie esplanada łącząca wieżowce na wrocławskim Manhattanie. Z powodu złego stanu technicznego obiektu podjęto decyzję o wyburzeniu części zrujnowanego budynku.

Esplanada na placu Grunwaldzkiego we Wrocławiu łączyła 6 charakterystycznych wieżowców, tworzących wrocławski Manhattan. Obiekt od dłuższego czasu popadał w ruinę, a z garażu pod esplanadą nie korzystano już od 7 lat. W końcu Spółdzielnia Mieszkaniowa „Piast" podjęła decyzję o wyburzeniu należącej do niej części budynku od strony ul. Nauczycielskiej i Polaka.

Wyburzają esplanadę przy placu Grunwaldzkim

Mimo protestów miejskiego architekta i części mieszkańców, w grudniu poinformowano lokatorów spółdzielni, by do 15 stycznia uprzątnęli swoje rzeczy z garaży pod esplanadą, a 18 stycznia ruszyła rozbiórka obiektu. Na placu pojawiła się ogromna koparka, która potężnymi szczypcami, kawałek po kawałku, demontowała konstrukcję.

Przedstawiciele spółdzielni zapewniają, że część obiektu od ul. Grunwaldzkiej póki co jest wystarczająco zabezpieczona i nie grozi jej zawalenie.

Wrocław nie ma przed Tobą tajemnic? Sprawdź swoją wiedzę o stolicy Dolnego Śląska!

Pytanie 1 z 10
Która rzeka nie uchodzi do Odry na terenie Wrocławia?