Rusza kolejny etap remontu torowiska na Olszewskiego. Zmiany w kursowaniu MPK

2021-01-22 14:42

Rozpoczyna się kolejny etap remontu torowiska i sieci trakcyjnej na ulicy Olszewskiego we Wrocławiu. W związku z planowanymi pracami, od soboty zmienionymi trasami pojadą tramwaje linii 2 i 10. Zmienią się także trasy nocnych linii autobusowych 253 i 255.

Rusza kolejny etap prac związanych z przebudową sieci trakcyjnej na ulicy Olszewskiego w rejonie zajezdni tramwajowej "Dąbie". Od soboty (23 stycznia) zmienionymi trasami pojadą tramwaje linii 2 i 10, które zostaną skierowane od Ronda Reagana przez most Szczytnicki i Aleję Różyckiego do pętli przy Stadionie Olimpijskim. Zmiany będą obowiązywały przez 2 tygodnie. Tramwaje powrócą na swoją wcześniejszą trasę (od Ronda Reagana przez ul. Skłodowskiej-Curie i Wróblewskiego do Zajezdni "Dąbie") w sobotę, 6 lutego.

Tramwaje linii 1, 4 i 16 nadal będą dojeżdżały bez zmian do pętli "ZOO" zlokalizowanej przy skrzyżowaniu ul. Wróblewskiego i Kopernika.

Remont torowiska przy ulicy Olszewskiego

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 2 lub 10 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 701 na całej długości trasy bądź tramwajami linii 1, 4 lub 16 na odcinku pl. Grunwaldzki – ZOO. Powyższa zasada będzie obowiązywała również w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 70 minut.

W związku z planowanym zakończeniem prac związanych z remontem torowiska na skrzyżowaniu ul. Olszewskiego i Spółdzielczej, od soboty (23 stycznia) zmienionymi trasami pojadą też nocne autobusy linii 253 i 255.

Autobusy linii 253 od ul. Olszewskiego będą kursowały w obu kierunkach przez ul. Bacciarellego i Monte Cassino do pętli "Sępolno", a autobusy linii 255 pojadą od ul. Olszewskiego przez ul. Spółdzielczą i Monte Cassino do pętli "Sępolno".

- Wprowadzona w tym miejscu tymczasowa organizacja ruchu, od sobotnich, porannych godzin, zostanie przywrócona do stanu pierwotnego - zapowiada Patryk Załęczny z Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Wrocław nie ma przed Tobą tajemnic? Sprawdź swoją wiedzę o stolicy Dolnego Śląska!

Pytanie 1 z 10
Która rzeka nie uchodzi do Odry na terenie Wrocławia?