Uwaga na utrudnienia

Remont torowiska na Świdnickiej. Korki i objazdy w centrum Wrocławia

2022-09-30 11:13

Od niespełna tygodnia trwa wielki remont torowiska na ulicy Świdnickiej we Wrocławiu. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami, choć chyba nikt nie spodziewał się, że będzie tak źle. Nie brakuje głosów, że jest wręcz niebezpiecznie.

Remont torowiska na Świdnickiej

W związku z remontem torowiska na ul. Świdnickiej wielkie modyfikacji uległa organizacja ruchu na odcinku od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do Podwala. Większość ulic jest przejezdna, choć wiele pasów jest wyłączonych z ruchu, trzeba jeździć również torowiskiem.

Jak odbywa się ruch?

W rejonie skrzyżowania Piłsudskiego/Świdnicka: Na ul. Piłsudskiego likwidacji uległa relacja na wprost przez skrzyżowanie (kierunek do pl. Legionów) - objazd przez ul. Świdnicką, pl. Kościuszki, ul. Kościuszki, pl. Muzealny do pl. Legionów;

W rejonie skrzyżowania Podwale/Świdnicka: Zmianie uległa relacja kierunkowa w ul. Podwale - utrzymany został jeden pas jazdy w lewo w ul. Świdnicką. Dotychczasowy środkowy pas umożliwiający jazdę w lewo, umożliwia tylko jazdę na wprost (zalecany objazd wspomagający przez ul. Podwale, ul. Muzealną, ul. Kościuszki do pl. Kościuszki);

W rejonie pl. Kościuszki: Sygnalizacja pracuje w trybie żółtym pulsującym. Utrzymane zostały wszystkie kierunki ruchu z lokalnymi zawężeniami do jednego pasa ruchu;

Rowerzyści: Możliwy będzie przejazd przez skrzyżowanie ul. Piłsudskiego z ul. Świdnicką w kierunku pl. Legionów.

Kierowcy narzekają na oznakowanie oraz brak sygnalizacji świetlnej. Wcale lepiej nie mają piesi oraz rowerzyści. - Uważajcie na siebie na Świdnickiej! Wydział Inżynierii Miejskiej zafundował nam skrajnie niebezpieczną organizację ruchu. Rowerzyści mają jechać razem z samochodami po zapadniętym bruku i kilka razy przecinać szyny tramwajowe. Fragment jezdni po prawej stronie jest wyłączony z ruchu przez remont torowiska – napisał Jakub Nowotarski z Akcji Miasto na początku remontu. - To jest proszenie się o ofiary i skrajna nieodpowiedzialność. Szczególnie w taką pogodę jak dziś – dodał.

Zmiany w kursowaniu tramwajów

Zmiany dotknęły również pasażerów komunikacji miejskiej. Od soboty, 24 września, tramwaje linii 6, 7, 17, 20, 70 i 74, jeżdżą objazdami.

Tramwaje linii 6 i 7 jadące w kierunku "Krzyki" lub "Klecina" zostały skierowane objazdem od ulicy Krupniczej przez ulicę Sądową, plac Legionów i ulicę Piłsudskiego do ulicy Powstańców Śląskich z pominięciem przystanku "Renoma".

W kierunki przeciwnym, tramwaje linii 6 i 7 pętli "Kromera" lub "Poświętne" jadą objazdem od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Piłsudskiego, plac Legionów, ulicę Sądową, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego do ulicy Szewskiej z pominięciem przystanku "Renoma", "Opera" i "Świdnicka (Dom Europy)".

Tramwaje linii 17 w obu kierunkach jadą objazdem od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Piłsudskiego i Kołłątaja do ulicy Piotra Skargi, a tramwaje linii 20 w obu kierunkach kursują objazdem od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Piłsudskiego i plac Legionów do placu Orląt Lwowskich.

Z uwagi na ograniczoną przepustowość skrzyżowania ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej podczas prowadzonych prac, tramwaje linii 70 od ulicy Piłsudskiego zostały skierowane przez ulicę Peronową, Borowską i Ślężną do Parku Południowego i kursują w relacji Osobowice - Park Południowy - Osobowice, a tramwaje linii 74 od przystanku FAT jadą przez aleję Hallera i ulicę Powstańców Śląskich do pętli "Krzyki".

Remont ulicy Świdnickiej. Duże utrudnienia w centrum Wrocławia
Sonda
Jak oceniasz komunikację miejską we Wrocławiu?