Remont torowiska w samym centrum Wrocławia. Będą bardzo duże utrudnienia

i

Autor: MPK Wrocław Remont torowiska w samym centrum Wrocławia. Będą bardzo duże utrudnienia

Zmiana tras tramwajów i objazdy

Remont torowiska w samym centrum Wrocławia. Będą bardzo duże utrudnienia

2022-09-23 8:12

Remont torowiska na ul. Świdnickiej i pl. Teatralnym we Wrocławiu. W związku z pracami pasażerów komunikacji miejskiej oraz kierowców czekają bardzo duże utrudnienia. Zobaczcie, jak pojadą tramwaje oraz jakie objazdy będą wprowadzone.

Wkrótce rozpoczną się prace związane z remontem torowiska tramwajowego na ulicy Świdnickiej, na odcinku od Podwala do ul. Piłsudskiego. Prace potrwają około 6-8 tygodni. W sobotę, 24 września, wprowadzone zostaną zmiany na liniach tramwajowych 6, 7, 17, 20, 70 i 74.

Zmiany w kursowaniu tramwajów

Tramwaje linii 6 i 7 jadące w kierunku "Krzyki" lub "Klecina" zostaną skierowane objazdem od ulicy Krupniczej przez ulicę Sądową, plac Legionów i ulicę Piłsudskiego do ulicy Powstańców Śląskich z pominięciem przystanku "Renoma".

W kierunki przeciwnym, tramwaje linii 6 i 7 pętli "Kromera" lub "Poświętne" zostaną skierowane objazdem od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Piłsudskiego, plac Legionów, ulicę Sądową, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego do ulicy Szewskiej z pominięciem przystanku "Renoma", "Opera" i "Świdnicka (Dom Europy)".

Tramwaje linii 17 w obu kierunkach zostaną skierowane objazdem od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Piłsudskiego i Kołłątaja do ulicy Piotra Skargi, a tramwaje linii 20 w obu kierunkach będą kursowały objazdem od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Piłsudskiego i plac Legionów do placu Orląt Lwowskich.

Z uwagi na ograniczoną przepustowość skrzyżowania ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej podczas prowadzonych prac, tramwaje linii 70 od ulicy Piłsudskiego zostaną skierowane przez ulicę Peronową, Borowską i Ślężną do Parku Południowego i będą kursowały w relacji Osobowice - Park Południowy - Osobowice, a tramwaje linii 74 od przystanku FAT zostaną skierowane przez aleję Hallera i ulicę Powstańców Śląskich do pętli "Krzyki".

Objazdy tramwajów

i

Autor: MPK Wrocław

Jak pojadą samochody?

W rejonie skrzyżowania Piłsudskiego/Świdnicka:

Na ul. Piłsudskiego likwidacji ulegnie relacja na wprost przez skrzyżowanie (kierunek do pl. Legionów) - objazd przez ul. Świdnicką, pl. Kościuszki, ul. Kościuszki, pl. Muzealny do pl. Legionów.

W rejonie skrzyżowania Podwale/Świdnicka:

Zmianie ulegnie relacja kierunkowa w ul. Podwale - utrzymany zostanie jeden pas jazdy w lewo w ul. Świdnicką. Dotychczasowy środkowy pas umożliwiający jazdę w lewo, będzie umożliwiał tylko jazdę na wprost (zalecany objazd wspomagający przez ul. Podwale, ul. Muzealną, ul. Kościuszki do pl. Kościuszki).

W rejonie pl. Kościuszki:

Sygnalizacja będzie pracowała w trybie żółtym pulsującym. Utrzymane będą wszystkie kierunki ruchu z lokalnymi zawężeniami do jednego pasa ruchu.

Rowerzyści:

Możliwy będzie przejazd przez skrzyżowanie ul. Piłsudskiego z ul. Świdnicką w kierunku pl. Legionów.

Objazdy dla samochodów

i

Autor: MPK Wrocław

Wymiana szyn i zwrotnic przy pl. Teatralnym

W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z awaryjnym remontem torowiska tramwajowego przy placu Teatralnym (skrzyżowanie ulicy Teatralnej i Widok), w dniach 24-25 września (sobota-niedziela) oraz 1-2 października (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowej 23.

Tramwaje tej linii zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od pl. Dominikańskiego przez ulicę Skargi, Kołłątaja, Piłsudskiego i plac Legionów do pl. Orląt Lwowskich.

Budowa kanalizacji na ulicy Kośnego

To nie jedyne zmiany czekające na mieszkańców Wrocławia. W związku z budową sieci wodociągowo-kanalizacyjnej na ulicy Kośnego, w sobota (24 września) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowej 117.

Kursy autobusów wspomnianej linii realizowane do Cmentarza na Jerzmanowie zostaną skrócone do pętli "Ratyń" i będą realizowane wyłącznie w obu kierunkach na trasie Leśnica - Ratyń - Leśnica.

Kursy linii 117 na ulicy Kośnego i do pętli "Jerzmanowo (Cmentarz)" zostaną przywrócone po zakończeniu prac 29 października 2022 roku (sobota).

Solpol we Wrocławiu. Tak wyburzają kultowy budynek w centrum
Sonda
Jak oceniasz komunikację miejską we Wrocławiu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE