Wyrok w sprawie śmierci Igora Stachowiaka

i

Autor: Patrycja Nawrocka Wyrok w sprawie śmierci Igora Stachowiaka

Rodzice Igora Stachowiaka nie zgadzają się z wyrokiem sądu! Złożyli apelację

2019-09-02 14:47

Rodzice Igora Stachowiaka złożyli apelację od wyroku sądu, w którym skazanych zostało czterech byłych policjantów. Zdaniem rodziny są one zbyt łagodne.

Jest apelacja od wyroku w sprawie śmierci Igora Stachowiaka na komisariacie Wrocław-Stare Miasto. Rodzice 25-latka chcą ponownego domagają się, by sąd zmienił kwalifikację czynu na zabójstwo. Ich zdaniem wyrok, który zapadł w sądzie pierwszej instancji wobec czterech byłych policjantów jest zbyt łagodny. Od wyroku odwołali się również sami skazani.

Przypomnijmy, że wyrok w tej sprawie zapadł w czerwcu tego roku na ławie oskarżonych zasiadło czterech policjantów, którzy brali udział w przesłuchaniu Igora Stachowiaka na komisariacie Wrocław-Stare Miasto na ul. Trzemeskiej.

Najsurowszy wyrok usłyszał Łukasz R. Do więzienia ma trafić na dwa lata i sześć miesięcy. Musi tez zapłacić 15 tys. złotych rodzinie Igora Stachowiaka i 30 tysięcy złotych kosztów sądowych. Pozostali trzej policjanci Paweł G., Paweł P. i Adam W. zostali skazani na dwa lata więzienia i 10 tys. złotych zadośćuczynienia rodzinie Stachowiaka, a także po 31 tys. złotych kosztów sądowych.

Igor Stachowiak zmarł 15 maja 2016 roku na komisariacie Wrocław-Stare Miasto. Został zatrzymany na Rynku. W czasie przesłuchania policjanci użyli wobec niego paralizatora. Ujawnione w mediach nagranie z kamery w paralizatorze pokazało, że Igor Stachowiak umierał w męczarniach.