Romowie chcieli odbić kompana z rąk policjantów. Awantura na cmentarzu w Kowarach

i

Autor: Dolnośląska policja Romowie chcieli odbić kompana z rąk policjantów. Awantura na cmentarzu w Kowarach /zdjęcie ilustracyjne

biesiada w czasie mszy

Romowie chcieli odbić kompana z rąk policjantów. Awantura na cmentarzu w Kowarach

2022-11-02 12:06

Trzy osoby zostały zatrzymane, a dwóm z nich grozi nawet 10 lat więzienia. To efekt napaści na policjantów przez dwóch Romów w Kowarach pod Jelenią Górą. Wszystko zaczęło się od biesiady przy grobach, która wymknęła się spod kontroli.

Kowary. Awantura na cmentarzu

Do zdarzenia doszło we wtorek, 1 listopada 2022 r., po godz. 14. Na cmentarzu przy ul. Staszica w Kowarach pod Jelenią Górą trwała msza święta, a jednocześnie grupa Romów spędzała czas przy grobach swoich bliskich. Robili to dość głośno, bowiem – jak mają w zwyczaju – przy grobowcach urządzili biesiadę, gdzie nie brakowało również alkoholu.

Na tym tle doszło do awantury z uczestnikami mszy świętej, którzy próbowali uciszyć biesiadników. Gdy atmosfera zrobiła się naprawdę gorąca, na miejsce wezwano policję. - W trakcie interwencji policjanci zatrzymali do wytrzeźwienia najgłośniej zachowującego się mężczyznę i wyprowadzili go poza cmentarz – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik jeleniogórskiej policji.

Dwóch jego kompanów postanowiło „odbić” towarzysza. Ruszyli za policjantami, a następnie – za bramą cmentarza – zaatakowali mundurowych. - Trzech mężczyzn zostało zatrzymanych. Jeden do wytrzeźwienia. Dwóch pozostałych – 29-latek i 66-latek – odpowie za czynną napaść na policjantów, znieważenie i zmuszanie do odstąpienia od czynności służbowych – dodaje Edyta Bagrowska.

W środę, 2 listopada, będą trwały czynności procesowe z udziałem podejrzanych. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zapadlisko na cmentarzu w Trzebini - Sierczy: cmentarz pozostaje zamknięty do odwołania, mieszkańcy są wstrząśnięci.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE