Romowie chcieli odbić kompana z rąk policjantów. Awantura na cmentarzu w Kowarach

i

Autor: Dolnośląska policja Romowie chcieli odbić kompana z rąk policjantów. Awantura na cmentarzu w Kowarach /zdjęcie ilustracyjne

biesiada w czasie mszy

Romowie chcieli odbić kompana z rąk policjantów. Awantura na cmentarzu w Kowarach

2022-11-02 12:06

Trzy osoby zostały zatrzymane, a dwóm z nich grozi nawet 10 lat więzienia. To efekt napaści na policjantów przez dwóch Romów w Kowarach pod Jelenią Górą. Wszystko zaczęło się od biesiady przy grobach, która wymknęła się spod kontroli.

Kowary. Awantura na cmentarzu

Do zdarzenia doszło we wtorek, 1 listopada 2022 r., po godz. 14. Na cmentarzu przy ul. Staszica w Kowarach pod Jelenią Górą trwała msza święta, a jednocześnie grupa Romów spędzała czas przy grobach swoich bliskich. Robili to dość głośno, bowiem – jak mają w zwyczaju – przy grobowcach urządzili biesiadę, gdzie nie brakowało również alkoholu.

Na tym tle doszło do awantury z uczestnikami mszy świętej, którzy próbowali uciszyć biesiadników. Gdy atmosfera zrobiła się naprawdę gorąca, na miejsce wezwano policję. - W trakcie interwencji policjanci zatrzymali do wytrzeźwienia najgłośniej zachowującego się mężczyznę i wyprowadzili go poza cmentarz – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik jeleniogórskiej policji.

Dwóch jego kompanów postanowiło „odbić” towarzysza. Ruszyli za policjantami, a następnie – za bramą cmentarza – zaatakowali mundurowych. - Trzech mężczyzn zostało zatrzymanych. Jeden do wytrzeźwienia. Dwóch pozostałych – 29-latek i 66-latek – odpowie za czynną napaść na policjantów, znieważenie i zmuszanie do odstąpienia od czynności służbowych – dodaje Edyta Bagrowska.

W środę, 2 listopada, będą trwały czynności procesowe z udziałem podejrzanych. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zapadlisko na cmentarzu w Trzebini - Sierczy: cmentarz pozostaje zamknięty do odwołania, mieszkańcy są wstrząśnięci.