Rosyjskie czołgi wjechały do Wrocławia. Wojna na Ukrainie jeszcze nie była tak blisko

i

Autor: Tomasz Golla Rosyjskie czołgi wjechały do Wrocławia. Wojna na Ukrainie jeszcze nie była tak blisko

Rosyjskie czołgi "wjechały" do Wrocławia. Wojna na Ukrainie jeszcze nie była tak blisko

2022-07-12 9:13

Rosyjskie czołgi i pojazdy pancerne zniszczone podczas inwazji na Ukrainę można zobaczyć we Wrocławiu. Znalazły się one na wystawie „Za wolność waszą i naszą”, którą do 18 lipca można oglądać przy Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej. Wojna na Ukrainie jeszcze nie była tak blisko.

Barbarzyński atak Rosji na Ukrainę rozpoczął się 24 lutego. Do tej pory znaliśmy go głównie z przekazów medialnych, a także opowieści uchodźców, którzy w Polsce znaleźli schronienie. Tysiące z nich trafiło do Wrocławia i na Dolny Śląsk.

ZOBACZ TEŻ: Ciężarówka spadła z nasypu przy autostradzie A4. Kierowca nie miał szans

Teraz można zobaczyć również inne oblicze wojny na Ukrainie.

Jeszcze przez kilka dni, do 18 lipca, będzie można wybrać się do Centrum Historii Zajezdnia, gdzie znajduje się ekspozycja rosyjskiego sprzętu wojskowego zniszczonego przez wojska ukraińskie. - Trudno o bardziej namacalne świadectwo wydarzeń za nasza wschodnią granicą, a jednocześnie przyczynek do głębokiej refleksji – informuje CH Zajezdnia.

Rosyjskie czołgi we Wrocławiu. Namiastka wojny na Ukrainie

Przypomnijmy, że do tej pory wojska rosyjskie straciły na Ukrainie ok. 34 tys. żołnierzy, 216 samolotów, 181 śmigłowców, 1477 czołgów, 3588 transporterów opancerzonych, 14 okrętów i kutrów, w tym jednostkę flagową Floty Czarnomorskiej Federacji Rosyjskiej – krążownik „Moskwa”.

Co ciekawe, wśród internautów opinie na temat ekspozycji są podzielone. Jedni uważają, że jest potrzebna, by pokazać, że wojna na Ukrainie jest realna i blisko naszych granic, inni - że nie ma potrzeby przywoływać tragicznych wspomnień choćby wobec faktu, jak wielu uciekinierów z Ukrainy jest we Wrocławiu.

A Wy jak uważacie? Głosujcie w sondzie poniżej.    

Sonda
Jak oceniasz wystawę zniszczonego rosyjskiego sprzętu pancernego?