Rowerzystka wjechała w wózek z dwuletnim dzieckiem. 48-latka była kompletnie pijana

i

Autor: Policja Lubin Rowerzystka wjechała w wózek z dwuletnim dzieckiem. 48-latka była kompletnie pijana

To mogło skończyć się tragedią

Kompletnie pijana rowerzystka staranowała wózek z dzieckiem w środku. Dwulatka wypadła na chodnik

2023-06-06 9:48

Ta historia mogła skończyć się tragedią. 48-letnia mieszkanka Lubina z impetem wjechała w wózek z dwuletnim dzieckiem, który się przewrócił. Okazało się, że kobieta była kompletnie pijana.

Lubin. Pijana rowerzystka wjechała w wózek

Alkohol, zwłaszcza w dużych ilościach, i jazda na rowerze to kiepskie połączenie. Przekonała się o tym 48-letnia mieszkanka Lubina, której głupota mogła skończyć się prawdziwą tragedią.

- Kierująca rowerem chcąc wyminąć kobietę prowadzącą wózek z dzieckiem, wjechała w wózek z dwuletnią dziewczynką, który przewrócił się. Cyklistka straciła równowagę i również upadła na chodnik - mówi asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie.

Matka dziecka wyczuła, że rowerzystka jest pod wpływem alkoholu i powiadomiła o całym zajściu policję.

- Funkcjonariusze potwierdzili przypuszczenia pokrzywdzonej. Przeprowadzone badanie wykazało, że 48-letnia lubinianka ma w swoim organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali kobietę, a wezwane na miejsce pogotowie zabrało dziecko do szpitala na diagnostykę i obserwację – dodaje Sylwia Serafin.

Na szczęście w trakcie upadku dziecko nie odniosło żadnych obrażeń zagrażających jego zdrowiu. Rowerzystka za swój czyn odpowie przed sądem. Może jej grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Chodził z bronią i rozglądał się po posesjach. Mieszkańcy byli przerażeni