Modernizacja mostu Zwierzynieckiego

i

Autor: Tomasz Golla

Rozpoczął się remont mostu Zwierzynieckiego. Trzeba liczyć się z utrudnieniami

2021-10-11 14:36

W sobotę, 9 października, rozpoczął się remont mostu Zwierzynieckiego. Ruch samochodowy i tramwajowy został utrzymany, ale nie oznacza to, że mieszkańców nie czekają utrudnienia.

Prace na moście Zwierzynieckim rozpoczęły się w sobotę 9 października, kiedy zostały wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Ruch samochodowy i tramwajowy został utrzymany, zresztą trudno, żeby było inaczej biorąc pod uwagę fakt, że to jedyny wjazd na Wielką Wyspę od południowego-zachodu. Najbardziej utrudnienia dotknęły pieszych i rowerzystów. Prace rozpoczęły się na północnej połowie mostu - w stronę centrum – dlatego ruch pieszy i rowerowy został przeniesiony na chodnik południowy.

Początek remontu mostu Zwierzynieckiego

Inwestycja planowana jest na 11 miesięcy, powinna zakończyć się na koniec przyszłorocznych wakacji. W tym czasie zaplanowano oczyszczenie, konserwację oraz zabezpieczenie antykorozyjne elementów stalowych i kamiennych. W miejscu asfaltowej nawierzchni pojawią się granitowe płyty. Modernizację przejdą również sieci podziemne. – Cztery cokoły wykonane z czerwonego piaskowca zostaną kompleksowo odrestaurowane i wzmocnione. Brakujące stalowe i kamienne elementy będą odtworzone, sieci uzbrojenia podziemnego biegnące w chodnikach również zostaną przebudowane – mówi Ewa Mazur ze ZDiUM.

Jak będzie wyglądał most po remoncie?

Podczas prac mają zostać również wykonane badania, aby ustalić jakie są oryginalne barwy przeprawy. Ostatecznie miejski konserwator zabytków na jaki kolor most zostanie pomalowane. Wstępnie w dokumentacji zaznaczono, że będzie to kolor żółty. Renowacja ma kosztować ponad 9 mln zł.