Koszmar pod Boraszynem

Rozwiózł dzieci autobusem, gdy wracał zginął zmiażdżony przez pociąg

2022-12-01 14:33

Kierowca szkolnego autobusu rozwiózł dzieci do domów, a gdy wracał, doszło do strasznej tragedii. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym pod miejscowością Boraszyn w powiecie wołowskim pojazd zderzył się z pociągiem. Mężczyzna zginął na miejscu.

Boraszyn. Wypadek na przejeździe kolejowym

Do strasznego wypadku doszło w środę, 30 listopada, około godz. 16.20. W pobliżu miejscowości Boraszyn w powiecie wołowskim na niestrzeżonym przejeździe kolejowym autobus zderzył się pociągiem. - Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ratownicy ewakuowali poszkodowanego, lecz na pomoc było już za późno. Kierowca w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu zdarzenia – poinformowali strażacy-ochotnicy z OSP w Ścinawie, którzy jako jedni z pierwszych przybyli na miejsce zdarzenia.

W wypadku zginął 52-letni mężczyzna. Jechał sam, prawdopodobnie wracał po tym, jak rozwiózł do domów wszystkie dzieci z lokalnej szkoły.

Pociągiem podróżowało sześć osób, na szczęście nikt nie został ranny.

Droga przez kilka godzin była zablokowana, trwały tam czynności pod nadzorem prokuratora. W akcji ratowniczej brało udział 9 zastępów straży pożarnej, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz pięć patroli policji.

Nie pozwalają nam wybudować domu
Sonda
Czy miałeś kiedyś wypadek w autobusie?