Rusza rekrutacja do szkół podstawowych we Wrocławiu. Oto nowe zasady

i

Autor: pixabay/steveriot1

Rusza rekrutacja do szkół podstawowych we Wrocławiu. Oto nowe zasady

2022-02-15 10:45

W środę, 16 lutego, rusza we Wrocławiu rekrutacja do szkół podstawowych na rok szkolny 2022/2023. Będzie to nabór w pełni elektroniczny oraz dwuetapowy. Gdy rodzice będą starali się o miejsce w szkole pozaobwodowej dla swojego dziecka to dodatkowe punkty dostaną za aktywny status w programie „Nasz Wrocław”.

Rekrutacja do szkół podstawowych we Wrocławiu

Podstawową zmianą w tegorocznym naborze do szkół podstawowych jest fakt, że od 2022 r. rekrutacja prowadzona będzie w pełni elektronicznie. System rekrutacji został zintegrowany z Krajowym Węzłem Identyfikacji Elektronicznej, dzięki temu nie będzie trzeba już składać papierowych wniosków w placówce. Rodzic jednak będzie musiał posiadać aktywny profil zaufany lub e-PUAP. W innym wypadku nie wprowadzi on wniosku w systemie rekrutacyjnym i będzie musiał złożyć go osobiście w placówce.

Aktywny status podatnika w programie Nasz Wrocław

Dodatkowe punkty w rekrutacji do szkoły podstawowej (pozaobwodowej i integracyjnej) przyznawane będą również za posiadanie przez przynajmniej jednego rodzica aktywnego statusu w programie „Nasz Wrocław”, który zastąpi dotychczasowe oświadczenie rodzica o rozliczeniu PIT we Wrocławiu za rok 2021 r.

Nie chodzisz do kościoła - płacisz podwójnie. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Ksiądz zmienił cennik

Dwuetapowa rekrutacja do szkół podstawowych

Zapisując dziecko do szkoły podstawowej w pierwszym etapie (od 16 do 22 lutego br.) należy złożyć w systemie elektronicznej rekrutacji zgłoszenie do swojej szkoły obwodowej, które rodzice podpiszą elektronicznie.

Jeżeli rodzice chcą zapisać dziecko do innej, pozaobwodowej placówki, to w dniach 10-14 marca 2022 r. powinni (w drugim etapie) wypełnić wniosek w elektronicznym systemie rekrutacji. Oczywiście uwarunkowane jest to tym, czy dana placówka posiada jeszcze wolne miejsca.

– W drugim etapie wskazuje się maksymalnie trzy placówki, dwie wybrane pozaobwodowe oraz obowiązkowo, jako ostatnią, swoją szkołę obwodową. Pamiętajmy jednak, że kolejność zgłoszeń w elektronicznym systemie nie ma znaczenia. Liczy się wyłącznie liczba punktów zgromadzonych przez kandydata do szkoły poza swoim obwodem – wyjaśnia Marcin Miedziński, zastępca dyrektora w Wydziale Przedszkoli i Szkół Podstawowych Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Rekrutacja do szkół podstawowych rusza 16.02.2022 r. o godz. 12.00 POD TYM LINKIEM

Jak informuje miasto, każde dziecko ma zagwarantowane miejsce w swojej obwodowej szkole podstawowej. Przypominamy, że w bieżącym roku zmieniły się obwody 22 szkół podstawowych w mieście. – Zmiany podyktowane są m.in. dynamicznym rozwojem budownictwa mieszkalnego na obrzeżach Wrocławia. Wynikają też z wdrożonej w 2017 r. reformy systemu oświaty wydłużającej naukę w szkołach podstawowych do 8 lat, a także wcześniejszej reformy obejmującej obowiązkiem szkolnym dzieci 6- i 7-letnie w klasach pierwszych – wyjaśnia Monika Dubec z Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia.