Limit podróżnych w transporcie publicznym. MPK Wrocław: to fikcja!

i

Autor: MPK Wrocław Limit podróżnych w transporcie publicznym. MPK Wrocław: "to fikcja"!

Ruszają kolejne remonty we Wrocławiu. Duże zmiany w kursowaniu MPK

2021-11-05 9:33

Jedne remonty się kończą, a inne dopiero zaczynają. Pasażerowie MPK Wrocław nie mogą narzekać na nudę. W najbliższych dniach czekają ich kolejne zmiany w kursowaniu wrocławskich tramwajów. Do użytku zostanie oddany wyremontowany przejazd tramwajowy na skrzyżowaniu u. Legnickiej i Zachodniej oraz łuki torowe przy Dolmedzie. Ekipy remontowe pojawią się z kolei m.in. na pętli w Parku Południowym i na ul. Olszewskiego.

MPK Wrocław kończy w tym tygodniu dwie inwestycje na ul. Legnickiej. W poniedziałek (8 listopada) do użytku zostanie oddany wyremontowany przejazd tramwajowy na skrzyżowaniu ul. Legnickiej i Zachodniej. Przywrócony zostanie też ruch samochodowy. Ekipy MPK wymieniły również łuki prowadzące w torowisko przy ul. Złotoryjskiej i poprawiły stan techniczny przejazdów tramwajowych przecinających ul. Legnicką na wysokości przychodni „Dolmed” (w rejonie skrzyżowania z ul. Bolesławiecką).

Po krótkiej przewie rozpoczyna się drugi etap prac na pl. Jana Pawła II. Ekipy remontowe wejdą na część skrzyżowania od strony ul. Legnickiej. Torowcy wymienią rozjazdy oraz łuki torowe, a także ułożą nową nawierzchnię. Ten etap prac powinien zakończyć się w styczniu. Kolejnym będzie wymiana skrzyżowania torów na środku pl. Jana Pawła II.

- Tak jak obiecywaliśmy, utrudnienia będą dotyczyły jedynie części pl. Jana Pawła II i nie będzie sytuacji, w której zamkniemy całe skrzyżowanie - mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. - Na tym etapie objazdem będą kursowały jedynie te tramwaje, które jeżdżą ul. Legnicką. Wciąż będzie możliwy przejazd na wprost Podwalem oraz skręt od strony centrum w kierunku mostu Sikorskiego i odwrotnie.

W sobotę (6 listopada) ekipy remontowe wrócą po przerwie na skrzyżowanie u zbiegu ul. Kazimierza Wielkiego, Szewskiej i Widok. Torowcy wymienili tam już skrzyżowanie torowe, z którego korzystają tramwaje 3, 4, 10, 23 i 33 kursujące trasą W-Z oraz linie 6 i 7 łączące południe z północą miasta. Kolejny etap robót obejmie wymianę rozjazdu w ul. Widok, umożliwiającego tramwajom skręt na przystanek „Świdnicka” lub jazdę prosto w ul. Szewską. Objazdami pojadą jedynie linie 6 i 7 - i to wyłącznie kursy w stronę pętli „Kowale” i „Poświętne”. „Szóstka” pojedzie przez pl. Dominikański i koło Hali Targowej, „siódemka” – Podwalem, Krupniczą (przy Narodowym Forum Muzyki), Kazimierza Wielkiego, pl. Jana Pawła II, mostem Sikorskiego, ul. Dubois i Drobnera, a dalej już stałą trasą.

Również w sobotę (6 listopada) robotnicy zamkną na dwa tygodnie torowisko na ul. Olszewskiego, którego remont zakończył się wiosną tego roku. W tym czasie będą prowadzili prace nad jego podbiciem i regulacją oraz uzupełnieniem tłucznia. W tym czasie tramwaje linii 1 i 4 będą zawracały na pętli „ZOO”. Linie 4 i 10 zostaną natomiast skrócone do tymczasowej pętli na terenie dawnej zajezdni tramwajowej „Dąbie”. Pomiędzy ul. Tramwajową a Bartoszowicami będzie kursował zastępczy autobus 701.

W sobotę (6 listopada) rozpocznie się też remont pętli „Park Południowy” przy ul. Ślężnej. Obejmie on wymianę szyn oraz podkładów, podbudowy torowiska i dwóch rozjazdów. Pętla zostanie zamknięta na ok. miesiąc. Linia 15 zostanie tymczasowo skrócona do zajezdni tramwajowej Gaj przy skrzyżowaniu ul. Kamiennej i Ślężnej. Zainstalowany zostanie też tymczasowy rozjazd, dzięki któremu tramwaje linii 9 będą mogły kursować aż do przystanku Pułtuska. Instalacja tymczasowego rozjazdu odbędzie się w weekend (6 i 7) listopada. W tym czasie tramwaje linii 9 także będą zawracały w zajezdni Gaj, a na odcinku Petrusewicza–Park Południowy będzie kursował zastępczy autobus 709. W poniedziałek (8 listopada) linia zastępcza zostanie zawieszona, a „dziewiątka” będzie kursowała już w relacji Sępolno–Pułtuska.

Sonda
Jak oceniasz komunikację miejską we Wrocławiu?
We wrocławskim zoo przyszedł na świat gibon białopoliczkowy