W filmie zastosowanych zostanie wiele nowatorskich efektów specjalnych

i

Autor: Centrum Technologii Audiowizualnych/facebook/com W filmie zastosowanych zostanie wiele nowatorskich efektów specjalnych

Ruszają zdjęcia do filmu z Johnem Malkovichem. Kostiumy dla gwiazd zaprojektowała Eva Minge [ZDJĘCIA, AUDIO]

2016-05-18 12:07

John Malkovich podobno nie miał żadnych gwiazdorskich zachcianek. Przez ostatnie dni był widywany we Wrocławiu, między innymi na koncercie w ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Teraz przyszła pora, by wejść na plan zdjęciowy.

W produkcji Lecha Majewskiego Dolny Śląsk zamieni się w Dolinę Bogów. Ma to być film fantasy, a jednocześnie baśń filozficzna. Głównym bohaterem jest pisarz, który pracuje nad książką o dwóch cywilizacyjnych mitach. Jednym z nich jest mit najbogatszego człowieka na ziemi

- Jednym z nich jest mit najbogatszego człowieka na ziemi, dla którego pieniądze są absolutnie tylko abstrakcją. Bramy jego pałacu wyglądają tak, jak bramy we Florencji, a wodę z ziemi wybija fontanna di Trevi z Rzymu - opowiada Robert Banasiak, dyrektor Centrum Technologii Audiowizualnych.

W rolę bogacza wciela się właśnie John Malkovich. Eva Minge już go polubiła...

Znanych nazwisk jest jednak więcej. W "Dolinie Bogów" zagrają  Josh Hartnett znany z takich filmów jak "Helikopter w ogniu" czy "Pearl Harbour" oraz Bérénice Marlohe, dziewczyna Bonda w ostatnim, 23. odcinku "Skyfall". W obsadzie filmu znaleźli się także John Rhys-Davies, który grał we "Władcy Pierścieni" i angielska aktorka Charlotte Rampling. 

"Dolina Bogów" powstanie w trzech krajach

Zdjęcia na Dolnym Śląsku potrwają trzy tygodnie. Nagrywane będą w Browarze Mieszczańskim i Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu oraz na terenie Zamku Książ i Opactwa Cystersów w Lubiążu. Później ekipa filmowa przeniesie się na Górny Śląsk, gdzie planem filmowym będzie zamek w Pszczynie oraz Pałac Dietla w Sosnowcu. Poza Polską "Dolina Bogów" będzie nagrywana również we Włoszech i w Stanach Zjednoczonych.

Zdjęcia zaczynają się dzisiaj, ale ekipa filmowa pracuje dzielnie już od jakiegoś czasu.

Nagrania odbywać się będą w obu halach zdjęciowych Cet-y

i

Autor: Centrum Technologii Audiowizualnych/facebook/com Nagrania odbywać się będą w obu halach zdjęciowych Cet-y

Swój wkład w powstanie filmu będą mieć również graficy z wrocławskiego Centrum Technologii Audiowizualnych. To oni odpowiadają za część efektów specjalnych, którymi naszpikowany ma być film. Zdjęcia mają być realizowane z wykorzystaniem zarówno bluescreena, jak i greenscreena. 

Premiera "Doliny Bogów" planowana jest na początek 2017 roku. 

Posłuchaj materiału reportera Radia ESKA Damiana Bonarka:

Czytaj także: Zamieszki przed komisariatem, gdzie zmarł Igor S. Poleciały kamienie i race [WIDEO, ZDJĘCIA, AUDIO]​