Ruszył sezon narciarski w Karkonoszach. Narciarze korzystali z pierwszych wyciągów

i

Autor: pixabay.com Ruszył sezon narciarski w Karkonoszach. Narciarze korzystali z pierwszych wyciągów

zima w górach

Ruszył sezon narciarski w Karkonoszach. Narciarze korzystali z pierwszych wyciągów

2022-12-05 10:33

W sobotę (3 grudnia) rozpoczął się sezon narciarski w Karkonoszach na Dolnym Śląsku. W weekend pierwsi narciarze i snowboardziści mogli korzystać z wyciągów.

Sezon narciarski w Karkonoszach

Stacja narciarska Winterpol Karpacz poinformowała, że inauguracja sezonu narciarskiego nastąpiła w sobotę 3 grudnia, a naśnieżanie stoków w Białym Jarze pomimo dodatnich temperatur rozpoczęło się już z początkiem listopada.

"Było to możliwe dzięki innowacyjnemu urządzeniu, jakim jest fabryka śniegu (tzw. Snow Factory). Umożliwia ono produkcję śniegu nawet w dodatnich temperaturach tych sięgających do + 20°C. Kluczowe w całym procesie przygotowań do sezonu zimowego były również opady śniegu i ujemne temperatury, które pojawiły się w połowie listopada i umożliwiły uruchomienie tradycyjnego systemu naśnieżania" - podano w komunikacie.

- Cieszymy się, że podobnie jak co roku udało nam się przygotować nasze stoki tak, by otworzyć sezon z początkiem grudnia. Maksymalnie wykorzystaliśmy dni z wysokimi przymrozkami, dzięki temu udało nam się wyprodukować odpowiednią ilość śniegu, tak by otwarcie sezonu stało się faktem - powiedział Grzegorz Głód ze stacji narciarskiej Winterpol Karpacz.

W Białym Jarze w miniony weekend narciarze mogli korzystać z wyciągu do godz. 21, natomiast w tygodniu od poniedziałku do czwartku kolej linowa będzie czynna od g. 9 do 16.

Początkowo dostępna jest jedna trasa o długości 1100 m, a na pozostałych trasach w miarę możliwości będą prowadzone prace związane z naśnieżaniem. Czynne również są wypożyczalnie sprzętu oraz szkoła narciarsko-snowboardowa.

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu. Niektóre ceny mogą szokować.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE