Ruszył sezon narciarski w Karkonoszach. Narciarze korzystali z pierwszych wyciągów

i

Autor: pixabay.com Ruszył sezon narciarski w Karkonoszach. Narciarze korzystali z pierwszych wyciągów

zima w górach

Ruszył sezon narciarski w Karkonoszach. Narciarze korzystali z pierwszych wyciągów

2022-12-05 10:33

W sobotę (3 grudnia) rozpoczął się sezon narciarski w Karkonoszach na Dolnym Śląsku. W weekend pierwsi narciarze i snowboardziści mogli korzystać z wyciągów.

Sezon narciarski w Karkonoszach

Stacja narciarska Winterpol Karpacz poinformowała, że inauguracja sezonu narciarskiego nastąpiła w sobotę 3 grudnia, a naśnieżanie stoków w Białym Jarze pomimo dodatnich temperatur rozpoczęło się już z początkiem listopada.

"Było to możliwe dzięki innowacyjnemu urządzeniu, jakim jest fabryka śniegu (tzw. Snow Factory). Umożliwia ono produkcję śniegu nawet w dodatnich temperaturach tych sięgających do + 20°C. Kluczowe w całym procesie przygotowań do sezonu zimowego były również opady śniegu i ujemne temperatury, które pojawiły się w połowie listopada i umożliwiły uruchomienie tradycyjnego systemu naśnieżania" - podano w komunikacie.

- Cieszymy się, że podobnie jak co roku udało nam się przygotować nasze stoki tak, by otworzyć sezon z początkiem grudnia. Maksymalnie wykorzystaliśmy dni z wysokimi przymrozkami, dzięki temu udało nam się wyprodukować odpowiednią ilość śniegu, tak by otwarcie sezonu stało się faktem - powiedział Grzegorz Głód ze stacji narciarskiej Winterpol Karpacz.

W Białym Jarze w miniony weekend narciarze mogli korzystać z wyciągu do godz. 21, natomiast w tygodniu od poniedziałku do czwartku kolej linowa będzie czynna od g. 9 do 16.

Początkowo dostępna jest jedna trasa o długości 1100 m, a na pozostałych trasach w miarę możliwości będą prowadzone prace związane z naśnieżaniem. Czynne również są wypożyczalnie sprzętu oraz szkoła narciarsko-snowboardowa.

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu. Niektóre ceny mogą szokować.