Pościg pod Kostomłotami

Samochód bez drzwi, zderzaka i błotników. Takim rzęchem 29-latek uciekał policji

2022-09-07 7:41

To nie mogło się udać. Kierowca volkswagena polo chciał uciec policji swoim rozpadającym się samochodem. Po pościgu okazało się, że niesprawny pojazd to nie jedyny problem mieszkańca gminy Kostomłoty.

Średzcy policjanci podczas patrolu w jednej z miejscowości w gminie Kostomłoty namierzyli volkswagena polo, którego stan techniczny - łagodnie mówiąc - pozostawiał wiele do życzenia. Auto nie posiadało przedniego zderzaka, drzwi, błotników oraz kierunkowskazów.

ZOBACZ TEŻ: Wyglądali na szczęśliwą rodzinę. Wstrząsające kulisy mordu w Oławie. Zabił "nieśmiały nastolatek"?

- Mundurowi postanowili skontrolować samochód, którego stan techniczny ewidentnie wykluczał go z ruchu po drogach publicznych. Jednak, gdy funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, informując o obowiązku zatrzymania się do kontroli drogowej, kierowca volkswagena przyspieszył i podjął próbę ucieczki - relacjonuje mł. asp. Karol Dudziak z policji w Środzie Śląskiej.

Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Zakończył się on na drodze szutrowej po tym, jak mężczyzna porzucił pojazd i próbował ratować się ucieczką pieszo. - Zatrzymanym okazał się 29-letni mieszkaniec gminy Kostomłoty, który posiadał w organizmie blisko promil alkoholu – dodaje mł. asp. Karol Dudziak z policji w Środzie Śląskiej.

Teraz kierowca ma spore kłopoty. Za niezatrzymanie się do kontroli grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz kierowanie pojazdem bez wymaganych do tego uprawnień. Ponadto, z uwagi na stan techniczny auta oraz jego wyposażenie, policjanci nałożyli na mężczyznę mandat karny w wysokości 3500 złotych.

Tragiczny wypadek we Wrocławiu
Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś świadkiem policyjnego pościgu?