Groza pod Bolesławcem

Silnik wypadł do rowu, koła oderwane. Trzy osoby ranne w makabrycznym wypadku

2024-05-12 14:03

Groźny wypadek na drodze krajowej 94. W niedzielę pod Bolesławcem zderzyły się trzy samochody osobowe. Skutki okazały się opłakane – trzy osoby zostały ranne, a auta kompletnie rozbite.

Groźny wypadek pod Tomaszowem Bolesławieckim

Służby ratunkowe dostały wezwanie w niedzielę, 12 maja, po godz. 11. Na drodze krajowe nr 94 między miejscowościami Tomaszów Bolesławiecki i Wilczy Las pod Bolesławcem zderzyły się trzy samochody osobowe.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej, strażacy zastali uszkodzone pojazdy znajdujące się w rowie i na jezdni. W wyniku zderzenia poszkodowane zostały trzy osoby – informuje st. kpt. Sylwester Łasocha z Komendy Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu.

Poszkodowani trafili do szpitala. Na szczęście nikt nie zginał, choć – sądząc po zniszczeniach samochodów – niewiele brakowało. Z jednego z pojazdów wypadł bowiem silnik, a z innego niemal oderwane zostały koła. Prędkość samochodów musiała być więc spora. 

Droga krajowa 94 między Bolesławcem i Krzywą była przez kilka godzin zablokowana. Policja wytyczyła objazdy przez Tomaszów Bolesławiecki i Wilczy Las. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia. 

Wypadek przeżyła tylko córeczka