Czerwony alert dla Wielkopolski! Realne katastrofy i zagrożenie życia

i

Autor: pixabay Czerwony alert dla Wielkopolski! Realne katastrofy i zagrożenie życia

Silny wiatr dzisiaj (17.01.2022) we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku [ALERT RCB]

2022-01-17 7:10

Silny wiatr dzisiaj. W poniedziałek (17 stycznia) we Wrocławiu i na terenie całego województwa dolnośląskiego obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Rozesłano do mieszkańców również Alert RCB

Silny wiatr dzisiaj  17.01.2022

Bardzo silny wiatr pojawił się już w niedzielę wieczorem. Mocno wiać zaczęło najpierw w północnej części Polski, gdzie porywy mogą osiągać nawet do 110 km/h. Dla Polski północnej i centralnej wydano ostrzeżenia II stopnia. Wichury na Dolnym Śląsku pojawiły się w poniedziałek, 17 stycznia, rano. Ostrzeżenie I stopnia obowiązuje w naszym regionie od godz. 6 rano do godz. 17.

Ostrzeżenia meteorologiczne przed silnym wiatrem

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu. Najwyższe porywy wiatru prognozowane są w pierwszej połowie dnia.

Tragiczna wichura na Dolnym Śląsku. Tak był jesienią ubiegłego roku [ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ] 

Alert RCB

W związku z silnym wiatrem do mieszkańców rozesłano alerty RCB z ostrzeżeniem. 

Powinniśmy usunąć przedmioty z parapetów oraz balkonów., a także zabezpieczyć wszystkie rzeczy, które mogą zostać porwane przez wiatr. Gdy będzie bardzo mocno wiało, należy nie wychodzić z domu, a gdy musimy, nie wolno chodzić po parkach czy lasach.

Potężna wichura we Wrocławiu