Silny wiatr dzisiaj (17.01.2022) we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku [ALERT RCB]

2022-01-17 7:10
Czerwony alert dla Wielkopolski! Realne katastrofy i zagrożenie życia
Autor: pixabay Czerwony alert dla Wielkopolski! Realne katastrofy i zagrożenie życia

Silny wiatr dzisiaj. W poniedziałek (17 stycznia) we Wrocławiu i na terenie całego województwa dolnośląskiego obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Rozesłano do mieszkańców również Alert RCB

Silny wiatr dzisiaj  17.01.2022

Bardzo silny wiatr pojawił się już w niedzielę wieczorem. Mocno wiać zaczęło najpierw w północnej części Polski, gdzie porywy mogą osiągać nawet do 110 km/h. Dla Polski północnej i centralnej wydano ostrzeżenia II stopnia. Wichury na Dolnym Śląsku pojawiły się w poniedziałek, 17 stycznia, rano. Ostrzeżenie I stopnia obowiązuje w naszym regionie od godz. 6 rano do godz. 17.

Ostrzeżenia meteorologiczne przed silnym wiatrem

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu. Najwyższe porywy wiatru prognozowane są w pierwszej połowie dnia.

Tragiczna wichura na Dolnym Śląsku. Tak był jesienią ubiegłego roku [ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ] 

Alert RCB

W związku z silnym wiatrem do mieszkańców rozesłano alerty RCB z ostrzeżeniem. 

Powinniśmy usunąć przedmioty z parapetów oraz balkonów., a także zabezpieczyć wszystkie rzeczy, które mogą zostać porwane przez wiatr. Gdy będzie bardzo mocno wiało, należy nie wychodzić z domu, a gdy musimy, nie wolno chodzić po parkach czy lasach.

Potężna wichura we Wrocławiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE