Silny wiatr i oblodzenie dzisiaj (20.01.2022) na Dolnym Śląsku [ALERT RCB]

i

Autor: pixabay Silny wiatr i oblodzenie dzisiaj (20.01.2022) na Dolnym Śląsku [zdjęcie ilustracyjne]

Silny wiatr i oblodzenie dzisiaj (20.01.2022) na Dolnym Śląsku [ALERT RCB]

2022-01-20 7:47

Silny wiatr i oblodzenie dzisiaj. W czwartek (20 stycznia) we Wrocławiu i na terenie całego Dolnego Śląska ogłoszono dwa ostrzeżenia meteorologiczne - przed silnym wiatrem oraz oblodzeniem. Rozesłano do mieszkańców Alert RCB

Załamanie pogody na Dolnym Śląsku. Po posłonecznej środzie, w czwartek, 20 stycznia, na mieszkańców regionu czekają groźne zjawiska pogodowe. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla całego województwa dolnośląskiego dwa ostrzeżenia meteorologiczna I stopnia.

Ostrzeżenia przed silnym wiatrem

Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 45 km/h, miejscami w porywach do 80 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Obowiązuje ono w godz. 9 – 18.

Na tym jednak nie koniec, mieszkańcy będą musieli zmagać się również z oblodzeniem.

Tragiczna wichura na Dolnym Śląsku. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Potężna wichura we Wrocławiu

Ostrzeżenia meteorologiczne przed oblodzeniem

Prognozuje się miejscami zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura powietrza po południu obniży się do -2°C; -1°C, temperatura przy gruncie do około -2°C. Ujemna temperatura powietrza utrzyma się przez następną dobę.

Obowiązuje ono w godz. 10 – 17.

Alert RCB

W związku z silnym wiatrem do mieszkańców rozesłano alerty RCB z ostrzeżeniem.

Powinniśmy usunąć przedmioty z parapetów oraz balkonów., a także zabezpieczyć wszystkie rzeczy, które mogą zostać porwane przez wiatr. Gdy będzie bardzo mocno wiało, należy nie wychodzić z domu, a gdy musimy, nie wolno chodzić po parkach czy lasach.

Sonda
Czy obawiasz się silnego wiatru?