Śmieci zalewają Dolny Śląsk. Hałda na środku drogi

2020-10-07 16:22

Policja w Ścinawie ustaliła dane dwóch mężczyzn, podejrzanych o wyrzucenie odpadów na drodze powiatowej oraz terenach zielonych bezpośrednio przylegającej do tej drogi w miejscowości Parszowice. Dwóm mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce pod koniec czerwca bieżącego roku.

Zszokowani mieszkańcy Parszowic w gminie Ścinawa, powiadomili lubińskich policjantów o ujawnieniu odpadów znajdujących się na drodze powiatowej oraz terenach zielonych, bezpośrednio przylegających do tej drogi. Śmieci zalegały na odcinku około 40 – 50 metrach. Nie było wątpliwości, że sprawca lub sprawcy, celowo pozbyli się odpadów, zrzucając je prawdopodobnie z samochodu ciężarowego.

Przeczytaj także: Próbowali wwieźć do Polski 20 ton odpadów z Niemiec. Kolejny nielegalny transport zatrzymany

Sprawą zajęli się policjanci z Komisariatu Policji w Ścinawie. Funkcjonariusze powiadomili pracowników Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. Mundurowi po tym, co zobaczyli na drodze, byli zdeterminowani, aby ustalić i zatrzymać osoby odpowiedzialne za to przestępstwo. Ich żmudna, operacyjna praca, wielogodzinne przeglądanie zapisów z monitoringów, informacje własne i weryfikowanie faktów, doprowadziły do ustalenia przebiegu wydarzeń i przedstawieniu zarzutów dwóm mężczyznom, podejrzanym o ten czyn. Okazali się nimi 25-letni mieszkaniec powiatu strzelińskiego oraz 48-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego.

Młodszy z podejrzanych został zatrzymany 14 września, we własnym mieszkaniu. Był bardzo zaskoczony wizytą policjantów. Jego znajomy, którego funkcjonariusze nie zastali w miejscu zamieszkania, przez jakiś czas ukrywał się przed organami ścigania, jednak pod koniec września postanowił sam zgłosić się do prokuratury wiedząc, że jest poszukiwany przez policjantów.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty w miejscowej prokuraturze. Czeka ich sprawa w sądzie. W śledztwie prowadzone są końcowe czynności procesowe. Zgodnie z Kodeksem Karnym za to przestępstwo przewidziana jest kara pozbawienia wolności do lat 5.

Horror na Bemowie. Śmieci zalewają mieszkańców Himalajskiej