Kłodzko. Łukasz B. kopnął Hanię, gdy leżała na ziemi. Dziewczynka umierała w męczarniach. Oprawcy przyznali się do pobicia

i

Autor: archiwym se.pl Kłodzko. Łukasz B. kopnął Hanię, gdy leżała na ziemi. Dziewczynka umierała w męczarniach. Oprawcy przyznali się do pobicia

Kłodzko. Partner Lucyny kopnął Hanię, gdy leżała na ziemi. Dziewczynka umierała w męczarniach

2021-02-26 16:36

Lucyna K. (30 l.) oraz Łukasz B., jej 25-letni konkubent, przyznali się do pobicia malutkiej Hani. Śledztwo wykazało, że trzyletnia dziewczyna była już wcześniej katowana przez swoją matkę i jej partnera. W nocy z piątku na sobotę dziewczynka zmoczyła się w łóżku. Łukasz B. kopnął leżącą trzylatkę, a Lucyna K. wzięła ją pod prysznic i przez kilka minut oblewała zimną wodą. Dziewczynka umierała w męczarniach.

Kłodzko. Zabójstwo trzyletniej Hani. Lucyna K. i jej konkubent przyznali się do pobicia

Lucyna K. - matka 3-letniej Hani - i jej konkubent Łukasz B. przyznali się do pobicia dziecka, w wyniku którego dziewczynka zmarła. Według ustaleń śledztwa, B. kopnął leżące na podłodze dziecko w brzuch – podała Prokuratura Krajowa. Przypomnijmy, że w nocy z piątku na sobotę (19/20 lutego) dziewczynka trafiła do szpitala w Kłodzku na Dolnym Śląsku. Tam umarła. Jej matka Lucyna K. zeznała, że oblewała dziecko zimną wodą, bowiem trzylatka zmoczyła się w nocy do łóżka. Dziewczynka miała przebywać pod zimną wodą od trzech do pięciu minut. Zaczęła wymiotować, słabnąć i wykazywać oznaki nieprzytomności. Wtedy wezwano pogotowie ratunkowe. Nie udało się jej uratować.

Zobacz również: PRZERAŻAJĄCA przeszłość matki Hani z Kłodzka. Była TORTUROWANA. Dlatego zginęło dziecko?

Tragedia w Kłodzku. Nie żyje dziecko

Pierwotnie matce dziecka, 30-letniej Lucynie K., postawiono w Prokuraturze Rejonowej w Kłodzku zarzut znęcania się nad 3-latką poprzez stosowanie przemocy fizycznej w postaci klapsów oraz szarpania. Kobieta decyzją sądu została tymczasowo aresztowana na miesiąc. Jej konkubent, 25-letni Łukasz B., usłyszał wówczas zarzut znęcania się nad 3-latką poprzez stosowanie przemocy fizycznej w postaci klapsów oraz szarpania. Wobec mężczyzny zastosowano dozór policji. Kluczowa okazała się sekcja zwłok dziewczynki, którą przeprowadzono w czwartek Jej wyniki są przerażające. - W wyniku sekcji ustalono, że przyczyną zgonu dziecka były obrażenia wielonarządowe - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy prok. Tomasz Orepuk. - Wyniki sekcji wykluczyły wersję zdarzenia podaną pierwotnie przez matkę, jakoby dziecko zasłabło, gdy polewała je zimną wodą - dodała z kolei Prokuratura Krajowa.

Z dotychczasowych ustaleń śledztwa wynika, że dziewczynka była niemal codziennie bita przez matkę i jej konkubenta. - Podejrzani zadawali dziecku ciosy po plecach i po rękach, często polewali dziewczynkę lodowatą wodą - podano. Wynik sekcji oraz zebrany do tej pory materiał dowodowy pozwolił na zmianę wcześniej postawionych zarzutów. Matka dziecka oraz jej konkubent są teraz podejrzani o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad 3-letnią Hanią oraz jej zamordowanie. Lucyna K. i jej konkubent przyznali się do pobicia dziecka. Śledczy wykazali, że mężczyzna kopnął malutką Hanię w brzuch, gdy leżała na ziemi.

Zobacz również: Będzin: Ojciec bił, matka milczała. 2-letni Szymonek skatowany na śmierć i wrzucony do stawu

25-letni mężczyzna został zatrzymany w czwartek i tego dnia prokurator postawił mu zarzuty. Również w czwartek zmieniono zarzuty matce dziecka. Prokuratora złożyła do sądu wniosek o areszt dla Łukasza B. Prokurator Orepuk dodał, że śledczy zaskarżyli również decyzję o miesięcznym areszcie dla Lucyny K; wnioskują, aby kobieta została aresztowana na trzy miesiące.