Śmierć ważnego policjanta CBŚP. Tajemnicze okoliczności tragedii

i

Autor: CBŚP

Co się stało?

Śmierć ważnego policjanta CBŚP. Tajemnicze okoliczności tragedii

2024-05-15 12:46

Nie żyje ważny policjant zarządu CBŚP we Wrocławiu, który walczył z przestępczością ekonomiczną. Nieoficjalnie mówi się, że zginął od strzału z broni służbowej. Prokuratura wyjaśnia okoliczności dramatu.

Tajemnicza śmierć ważnego policjanta CBŚP

We wtorek, 14 maja, wieczorem, w jednej z wsi na terenie podwrocławskiej gminy Żórawina, znaleziono zwłoki Adama J., ważnego policjanta z Wrocławia. Według Marcina Torza, z portalu ujawniamy.com, który pierwszy poinformował o sprawie, chodzi o zastępcę naczelnika Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Ekonomicznej Zarządu CBŚP we Wrocławiu. 

- Po godz. 19 policjanci jednego z komisariatów pod Wrocławiem dostali informację od kobiety, która podczas spaceru zauważyła ciało. Pojechali na miejsce i znaleźli mężczyznę, który już nie żył. Prokurator wykluczył wstępnie udział osób trzecich w tym zdarzeniu. Ciało zostało skierowano na sekcję sądowo-lekarską. Czynności w sprawie są kontynuowane - mówi nam aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.

Według portalu gazetawroclawska.pl, ciało znajdowało się w rowie przy drodze. - Policjanci, którzy dotarli na miejsce znaleźli przy denacie broń. Ujawnili także łuskę. Naczelnik miał ranę postrzałową głowy – poinformował portal.

Trwa wyjaśnianie okoliczności tajemniczej sprawy. Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu na razie nie informuje o szczegółach postępowania. - Tragedia i wielka strata. Samobójstwo? Wykaże sekcja – powiedział Gazecie Wyborczej Wrocław jeden z funkcjonariuszy wrocławskiego CBŚP.

Wiadomo, że policjant był zaangażowany m.in. w walkę z grupami przestępczymi zajmującymi się nielegalną produkcją papierosów.

Potrzebujesz pomocy? Nie jesteś sam!

Jeżeli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

  • 800 70 22 22 - CAŁODOBOWY - Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
  • 800 12 12 12 - CAŁODOBOWY - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
  • 116 111 - CAŁODOBOWY - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
  • 116 123 - CAŁODOBOWY - Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
  • 112 - CAŁODOBOWY - Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia
Wyjątkowy gest policjantów. Tak oddali hołd poległym kolegom