Smog we Wrocławiu. Normy jakości powietrza przekroczone nawet czterokrotnie!

2021-03-03 7:58 mar
Smog we Wrocławiu
Autor: pixabay.com

Alarm smogowy we Wrocławiu. W środę od rana powietrze we Wrocławiu jest bardzo zanieczyszczone. W niektórych miejscach dopuszczalne normy stężenia szkodliwych pyłów przekroczone są nawet czterokrotnie. Jeśli możecie, ograniczcie spacery po ulicach.

Smog we Wrocławiu. W środę (3 marca) stacje kontrolne w stolicy Dolnego Śląska wskazują znacznie podwyższone wyniki stężenia szkodliwych pyłów PM10 i PM2,5. Dopuszczalne normy stężenia pyłów w powietrzu przekroczone są 3- lub nawet 4-krotnie.

Podwyżka opłat za parkowanie w centrum Wrocławia

Aktualne wyniki jakości powietrza ze wszystkich stacji kontrolnych we Wrocławiu znajdziecie tutaj:

SMOG WE WROCŁAWIU. SPRAWDŹ STAN JAKOŚCI POWIETRZA W STOLICY DOLNEGO ŚLĄSKA [POMIARY LIVE]

Jeśli możecie, ograniczcie przebywanie na zewnątrz. Jeśli musicie wyjść, postarajcie się zrezygnować ze spacerów i skorzystajcie z komunikacji miejskiej. Dopóki nie poprawi się jakość powietrza, nie powinno się też otwierać okien. Zalecenia to dotyczą głównie dzieci i osób starszych, dla których wdychanie obecnych w powietrzu pyłów może być szczególnie szkodliwe.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE