Śnieżyca we Wrocławiu i okolicach. Fatalne warunki na drogach

i

Autor: tas

Śnieżyca we Wrocławiu i okolicach. Fatalne warunki na drogach

2022-01-20 11:10

Śnieżyca we Wrocławiu i okolicach, a także w wielu miejscach Dolnego Śląska. W czwartek, 20 stycznia, mieszkańcy regionu muszą radzić sobie z bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi. Ogłoszono dwa alerty pogodowe. Panują również bardzo trudne warunki na drogach.

W czwartek, 20 stycznia, po godz. 9 na Dolnym Śląsku pojawiły się ciemne chmury. Jak informuje facebookowy fanpage Meteo Alert-Dolny Śląsk, „Od strony północno-zachodniej nad obszar Dolnego Śląska wkroczyła formacja liniowa, która charakteryzuje się silnym i porywistym wiatrem oraz umiarkowanymi i intensywnymi opadami śniegu. Poza tym notowane są na niej również wyładowania”.

Wiele miejsc w regionie w kilka minut zrobiły się białe od śniegu. Jego opadom towarzyszyły porywiste podmuchy wiatru. Co nie może dziwić, bowiem w regionie od godz. 9 obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia przed silnym wiatrem.

To nie koniec kłopotów. W związku z opadami mokrego śniegu w wielu miejscach dochodzi do zamarzania mokrej nawierzchni dróg i chodników. Co więcej, temperatura po południu obniży się do nawet do -2°C, co spowoduje oblodzenia w regionie.

Potężna wichura we Wrocławiu

Bardzo trudne warunki na drogach 

Od rana bardzo trudne warunki panują na dolnośląskich drogach. Doszło do wielu groźnych wypadków. Na 136. km autostrady A4 samochód osobowy zderzył się z ciężarówką między węzłami Kostomłoty i Kąty Wrocławskie. Jedna osoba została ranna.

Aż dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 8 w pobliżu Jordanowa Śląskiego. Samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w drzewo.       

Sonda
Gołoledź jest gorsza niż śnieżyca. Zgadzasz się z tym?