Konferencja pełnomocników rodziny Bartosza S. z Lubina

i

Autor: Konferencja pełnomocników rodziny Bartosza z Lubina/facebook

Sprawa Bartosza S. z Lubina. Są wyniki sekcji zwłok zrobionej w Czechach!

2021-09-29 14:45

„Są obrażenia w krtani i płucach, są zmiany w mózgu. Świadczą o nacisku i braku wentylacji” – to najważniejsze wnioski płynące z sekcji zwłok Bartosza S. z Lubina wykonanej w Czechach. Zaprezentowane zostały one podczas środowej (19 września) konferencji pełnomocników i rodziny zmarłego mężczyzny.

Podczas konferencji pełnomocnicy rodziny Bartosza S., który zmarł 6 sierpnia w Lubinie podczas interwencji policji, zaprezentowane zostały najważniejsze ustalenia sekcji zwłok przeprowadzonej w Czechach na zlecenie rodziny. - W chwili obecnej możemy z całą pewności stwierdzić, że Bartek nie zmarł w wyniku zatrucia toksykologicznego - powiedziała adwokat Renata Kolerska. - Pozostają inne niepokojące ślady, które potwierdzają wersję, że Bartek zmarł w wyniku czynnego działania, którego skutkiem było uduszenie – dodała. Rodzina zdecydowała się na prywatną sekcję za granicą, bo nie do końca ufa ustaleniom w naszym kraju

Bartek zginął podczas interwencji policji? Nowe nagranie nie pozostawia złudzeń

Jak powiedział radca prawny Wojciech Kasprzyk, z protokołu sekcji zwłok wynika, że uszkodzone zostały krtań i płuca, były również zmiany w mózgu i pod powiekami. - Biegli czescy znaleźli krew w płucach. Podkreślają, że to mogło być na skutek tego, że nie doszło do prawidłowej wentylacji i nacisku, prawdopodobnie kolana na klatkę piersiową – wyjaśnił.

Wojciech Kasprzyk odniósł się również do podejrzeń, że w sprawie zachodzą koligacje rodzinne w lubińskiej komendzie. - Mamy te informacje już potwierdzone, że policjanci, którzy brali udział w tych czynnościach są to dzieci policjantów, którzy pracowali w tej komendzie – dodał.

Sonda
Jak oceniasz działania policji w naszym kraju?