Sprawca wypadku, w którym zginęło małe dziecko wciąż się ukrywa. Grozi mu 12 lat więzienia

2021-06-09 14:51 PAP mar
Śmiertelny wypadek w pobliżu Koźmina
Autor: KP PSP w Zgorzelcu

12 lat więzienia grozi sprawcy wypadku, w którym w niedzielę na drodze relacji Zgorzelec - Bogatynia zginęło 3-letnie dziecko. Mimo, że kierowca nie został jeszcze zatrzymany, prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu mu zarzutów.

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę (6 czerwca) na drodze relacji Zgorzelec - Bogatynia w miejscowości Koźmin w powiecie zgorzeleckim. W zderzeniu dwóch samochodów zginęło 3-letnie dziecko, a jego rodzice zostali ciężko ranni.

Śledczy ustalili, że sprawcą wypadku jest 25-letni Dominik H., który tuż po zdarzeniu uciekł z miejsca wypadku. Mężczyzna zostawił w rozbitym samochodzie pasażera. Został on już przesłuchany przez prokuratora w charakterze świadka. Poszukiwania 25-latka nadal trwają.

CZYTAJ WIĘCEJ: Dolny Śląsk: Policja poszukuje świadków wypadku, w którym zginęło 3-letnie dziecko

Jak informuje PAP, mimo że domniemany sprawca wypadku wiąż się ukrywa, prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu mu zarzutów.

- Mężczyzna usłyszy zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, w wyniku którego zginęło 3-letnie dziecko, a także tego, że zbiegł z miejsca zdarzenia - powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski i dodał, że mężczyźnie grozi 12 lat więzienia.

Policjantka zatrzymała na autostradzie pijanego kierowcę
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE