Śmiertelny wypadek w pobliżu Koźmina

i

Autor: KP PSP w Zgorzelcu

Sprawca wypadku, w którym zginęło małe dziecko wciąż się ukrywa. Grozi mu 12 lat więzienia

2021-06-09 14:51

12 lat więzienia grozi sprawcy wypadku, w którym w niedzielę na drodze relacji Zgorzelec - Bogatynia zginęło 3-letnie dziecko. Mimo, że kierowca nie został jeszcze zatrzymany, prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu mu zarzutów.

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę (6 czerwca) na drodze relacji Zgorzelec - Bogatynia w miejscowości Koźmin w powiecie zgorzeleckim. W zderzeniu dwóch samochodów zginęło 3-letnie dziecko, a jego rodzice zostali ciężko ranni.

Śledczy ustalili, że sprawcą wypadku jest 25-letni Dominik H., który tuż po zdarzeniu uciekł z miejsca wypadku. Mężczyzna zostawił w rozbitym samochodzie pasażera. Został on już przesłuchany przez prokuratora w charakterze świadka. Poszukiwania 25-latka nadal trwają.

CZYTAJ WIĘCEJ: Dolny Śląsk: Policja poszukuje świadków wypadku, w którym zginęło 3-letnie dziecko

Jak informuje PAP, mimo że domniemany sprawca wypadku wiąż się ukrywa, prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu mu zarzutów.

- Mężczyzna usłyszy zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, w wyniku którego zginęło 3-letnie dziecko, a także tego, że zbiegł z miejsca zdarzenia - powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski i dodał, że mężczyźnie grozi 12 lat więzienia.

Policjantka zatrzymała na autostradzie pijanego kierowcę