Sprawcy brutalnego pobicia we Wrocławiu zatrzymani. To dwóch siedemnastolatków

i

Autor: Policja Wrocłąw Sprawcy brutalnego pobicia we Wrocławiu zatrzymani. To dwóch siedemnastolatków

Podejrzani trafili do aresztu

Sprawcy brutalnego pobicia we Wrocławiu zatrzymani. To dwóch siedemnastolatków

2022-10-21 9:24

Policjanci zatrzymali dwóch siedemnastolatków, którzy pobili 18-latka. Do brutalnej napaści doszło na Bulwarze Dunikowskiego we Wrocławiu. Poszkodowany nastolatek trafił do szpitala.

Pobicie na bulwarze Dunikowskiego. Sprawcy zatrzymani 

Do zdarzenia doszło w piątek, 14 października. Około godz. 19.45 na terenie bulwaru Xawerego Dunikowskiego oraz Wzgórzu Polskim we Wrocławiu brutalnie został pobity młody, osiemnastoletni mężczyzna. - Sprawcy brutalnie uderzali pokrzywdzonego po całym ciele, po czym uciekli. Zawiadomienie w tej sprawie zgłosił następnego dnia ojciec 18-latka, który trafił z licznymi obrażeniami do szpitala - mówi asp. Aleksandra Freus z wrocławskiej policji.

Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców, zdecydowano się również na publikację wizerunku jednego z podejrzanych. - Funkcjonariusze pionu operacyjnego bazując na swoich typowaniach mogli potwierdzić te podejrzenia w oparciu o zeznania świadków, a także informacji, które docierały do policjantów dzięki publikacji wizerunku w mediach – dodaje Aleksandra Freus.

Sprawcy długo nie pozostali na wolności, szybko zostali namierzeni przez policjantów. - Dwóch podejrzanych w tej sprawie 17-latków usłyszało już zarzuty dotyczące pobicia oraz uszkodzenia ciała, a prokuratura Wrocław-Stare Miasto nadzorująca postępowanie rozważa zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania – dodaje Aleksandra Freus.

W piątek, 21 października, Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieście przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec sprawców pobicia środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Jak przyznała Anna Placzek-Grzelak, rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu - Jakub Z. oraz Adrian G. - bili Igora K. pięściami po głowie i kopali po całym ciele, czym spowodowali u niego liczne obrażenia w obrębie głowy i klatki piersiowej, urazu kręgosłupa szyjnego i innych ciężkich uszkodzeń ciała.

Horror w Stanowicach. Dwie osoby wpadły do studni, jedna nie żyje.