Sprzedawały przez internet prace magisterskie

i

Autor: pixabay.com

Sprzedawały przez internet prace magisterskie. Oszukały ponad 200 osób!

2021-06-02 14:15

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali dwie kobiety, które na jednym z portali społecznościowych oferowały swoje usługi w zakresie pisania prac magisterskich. Kobiety pobierały zaliczki od studentów, ale ze swoich propozycji się nie wywiązywały. W ten sposób oszukały ponad 200 osób z całego kraju na ponad 60 tys. zł. Teraz grozi im nawet 8 lat więzienia.

Dwie mieszkanki Jeleniej Góry postanowiły w łatwy sposób zarobić trochę pieniędzy. Na jednym z portali społecznościowych kobiety oferowały swoje usługi w zakresie pisania prac magisterskich. Przed napisaniem pracy pobierały od studentów zaliczki w wysokości od 50 do 500 zł, po czym ze swoich zobowiązań się nie wywiązywały. W ten sposób – od stycznia do grudnia 2019 roku – oszukały co najmniej 233 osoby z całego kraju, wyłudzając od nich łącznie ponad 60 tys. zł.

W końcu policjantom udało się namierzyć i zatrzymać podejrzane o serię oszustw kobiety. Okazały się nimi dwie mieszkanki Jeleniej Góry w wieku 26 i 33 lat.

- Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy - informuje podinsp. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - Niewykluczone, że osób pokrzywdzonych w tej sprawie jest więcej.

O dalszym losie zatrzymanych kobiet zdecyduje sąd. Może im grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Miał 4 promile alkoholu i jechał całą szerokością jezdni