4-latek wśród ewakuowanych

Strażacy wynieśli z budynku nieprzytomnego 29-latka. Groźny pożar we Wrocławiu

2023-03-27 9:16

Bardzo groźny pożar we Wrocławiu. Strażacy interweniowali w domu wielorodzinnym na Pilczycach, gdzie paliła się piwnica. Pożar spowodował potężne zadymienie. Dziewięć osób zostało uwięzionych w budynku, w tym nieprzytomny mężczyzna.

Wrocław. Groźny pożar budynku przy ul. Murarskiej

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 26 marca, przed godz. 6 rano. Służby dostały informację o dużym zadymieniu na klatce schodowej w czterokondygnacyjnym budynku wielorodzinnym przy ul. Murarskiej 1 we Wrocławiu.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali lokatorów w oknach mieszkań, którzy nie mogą się sami ewakuować ze względu na bardzo duże zadymienie - informuje mł. bryg. Michał Poterek z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

W sumie strażacy ewakuowali z budynku dziewięć osób, w tym czteroletnie dziecko i nierzytomego 29-letniego mężczyznę. Na szczęście, po skutecznych działaniach prowadzonych przez strażaków i ratowników z zespołu ratownictwa medycznego, poszkodowany mężczyzna odzyskał przytomność i został zabrany do szpitala. - Czteroletni chłopiec został profilaktycznie przebadany na miejscu akcji, nie wymagał hospitalizacji – dodał Michał Poterek.

Potężne zadymienie było spowodowane pożarem kilku komórek lokatorskich znajdujących się w piwnicy budynku. Strażacy szybko uporali się z zagrożeniem, na miejscu działało sześć zastępów PSP.

Potężny pożar pod Wrocławiem. Płonęło składowisko akumulatorów i baterii