Strzelin: Kobieta SPŁONĘŁA w zakładzie kamieniarskim?! ZWŁOKI w pogorzelisku

2021-02-21 13:55

W Strzelinie na Dolnym Śląsku w wyniku pożaru pustostanu zginęła młoda kobieta. Strażacy odkryli jej ciało w trakcie akcji gaśniczej. Policja prowadzi śledztwo i wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia i śmierci.

Strzelin. Pożar zabił 37-letnią kobietę?

W sobotę (20 lutego) po godz. 22.00 zauważono ogień w pustostanie byłego zakładu kamieniarskiego na rogu ulic Galla Anonima i Władysława Szpilmana w Strzelinie na Dolnym Śląsku. Jeden ze świadków poinformował straż pożarną.

- Natychmiast przystąpiono do gaszenia, gdyż istniało ryzyko, że w budynku tym mogą przebywać bezdomni. Jak informowali nas mieszkańcy pobliskich posesji, w budynku tym przebywa często około czworo bezdomnych. Często w okresie zimowym dogrzewali się tam poprzez palenie niewielkich ognisk co mogło mieć wpływ na rozwinięcie się pożaru - komentują strażacy na swojej stronie internetowej.

Strażacy przekazali, że w trakcie akcji do środka płonącego budynku wpuszczona została rota (dwuosobowy zespół ratowników), aby zlokalizować osoby poszkodowane, które mogły przebywać w środku. Niestety, przypuszczenia okazały się słuszne - w pogorzelisku znaleziono ciało kobiety.

Aleksandra Pieprzycka z dolnośląskiej policji poinformowała w niedzielę (21 lutego), że zmarła kobieta miała 37 lat.

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśni szczegóły śmierci, jak i powodu zaprószenia ognia.

Korycin na Podlasiu. 1000 bałwanów dla Bartusia. Zbiórka pieniędzy na operację rzadkiej wady serca w USA