Praca zdalna, ekwiwalent za pracę zdalną, pieniądze

i

Autor: Pixabay

Lubań. Banknot był STARSZY od niego! Za te zakupy grozi mu 10 lat więzienia

2021-02-21 12:46

W Lubaniu na Dolnym Śląsku policjanci zatrzymali mężczyznę, który chciał zapłacić za zakupy banknotem o nominale 500 złotych. Nic takiego? Niby tak, ale ten konkretny wyszedł z obiegu 25 lat temu! Mężczyzna usłyszał zarzuty i może spędzić nawet 10 lat w więzieniu.

Policjanci z Lubania interweniowali na terenie miasta w jednym ze sklepów. Zaalarmował ich pracownik ochrony, który miał podejrzenia co do jednego z klientów.

- Ekspedientka twierdziła, że banknot, którym mężczyzna chciał zapłacić za towar, jest fałszywy. Jej uwagę przykuł fakt, iż pochodził on z 1982 roku, a został wycofany z obiegu w roku 1996. Dlatego odmówiła mężczyźnie sprzedaży towaru i powiadomiła ochronę - zdradziła młodsza aspirant Aleksandra Pieprzycka z dolnośląskiej policji.

To nie koniec, bo policjanci w trakcie sprawdzenia danych osobowych podejrzanego 23-latka ustalili, że jest on poszukiwany w związku z podejrzeniem o dokonanie usiłowania kradzieży z włamaniem do budynku mieszkalnego w Lubaniu.

Ta wpadka może go sporo kosztować. - 23-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie usłyszał zarzuty. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności - komentuje policjantka.

Dramatyczna akcja Detektywa Rutkowskiego. Udaremnił handel podrobionymi maseczkami