Świdnica: 64-latek produkował w domu bimber. Miał ponad 1600 litrów „zacieru”!

2021-03-25 13:05

Policjanci ze Świdnicy odkryli w jednym z domów na terenie gminy nielegalną linię produkcyjną alkoholu. W budynku należącym do 64-letniego mężczyzny funkcjonariusze znaleźli nie tylko aparaturę do produkcji alkoholu, ale także 11 beczek z „zacierem” oraz ponad 35 litrów gotowego bimbru.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą świdnickiej komendy pozyskali informacje, że w jednym z domów na terenie gminy może być nielegalnie produkowany alkohol. Aby potwierdzić te informacje, policjanci odwiedzili 64-letniego mężczyznę, który, jak się wkrótce okazało, zajmował się produkcją bimbru.

W należącym do mężczyzny budynku policjanci znaleźli aparaturę do produkcji alkoholu. Zabezpieczyli także 11 beczek z „zacierem” w ilości ponad 1600 litrów oraz ponad 35 litrów gotowego alkoholu.

- Zajęty alkohol oraz półprodukty zostały zabezpieczone i przekazane funkcjonariuszom Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu – informuje podkom. Wojciech Jabłoński z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. - W Polsce produkcja alkoholu etylowego jest dozwolona jedynie po uzyskaniu odpowiedniego wpisu do rejestru. To oznacza, że produkcja popularnego bimbru, nawet na własny użytek, jest zabroniona i podlega karze.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzone będzie przez funkcjonariuszy Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu.

Rzucił się na policjantów z bagnetem