Szalony pościg we Wrocławiu. 30-latek rozbił auto na ogrodzeniu kąpieliska

2021-09-14 9:37
Szalony pościg we Wrocławiu. 30-latek rozbił auto na ogrodzeniu kąpieliska
Autor: materiały policji Szalony pościg we Wrocławiu. 30-latek rozbił auto na ogrodzeniu kąpieliska

Na ogrodzeniu popularnego wrocławskiego kąpieliska zakończył się policyjny pościg za 30-letnim kierowcą volkswagena. Mężczyzna nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i pędząc ulicami Wrocławia za wszelką cenę próbował zgubić ścigających go funkcjonariuszy. Jak się okazało, 30-latek w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę.

Podczas wieczornego patrolu wrocławscy policjanci zwrócili uwagę na kierowcę volkswagena golfa, który zawracał w miejscu niedozwolonym. Funkcjonariusze postanowili zwrócić mu uwagę i zatrzymać do kontroli. Gdy jednak włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w swoim radiowozie, kierowca golfa zamiast zwolnić, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Uciekinier pędził ruchliwymi ulicami Wrocławia, za wszelką cenę starając się zgubić ścigających go funkcjonariuszy. Stwarzał przy tym ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

W pewnym momencie pirat drogowy skręcił w jedną z bocznych uliczek Zalesia i stracił panowanie nad samochodem, a następnie uderzył w ogrodzenie Morskiego Oka - popularnego, wrocławskiego kąpieliska. Policjanci, którzy byli tuż za nim, natychmiast wybiegli z radiowozu i zatrzymali siedzącego za kierownicą volkswagena mężczyznę. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec gminy Długołęka.

- Sprawdzenie danych w systemach wykazało, że 30-latek nie miał prawa w ogóle siadać za kierownicą - informuje sierż. szt. Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Obowiązywał go bowiem sądowy zakaz kierowania pojazdami, za którego złamanie grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności.

30-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Policyjny pościg za pijanym kierowcą
Sonda
Czy Polacy są dobrymi kierowcami?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE