Gdzie w tym tygodniu pojawi się wrocławski SZCZEPCIObus?

i

Autor: MPK Wrocław

SZCZEPCIObus odwiedzi kolejne wrocławskie uczelnie i... cmentarze

2021-10-26 8:30

Już ponad 8 tysięcy osób zaszczepiło się we wrocławskim SZCZEPCIObusie. Mobilny punkt szczepień MPK Wrocław kursuje po stolicy Dolnego Śląska od lipca. W najbliższych dniach pojawi się na kolejnych wrocławskich uczelniach oraz w pobliżu wrocławskich cmentarzy. Zaszczepić się w nim będzie mógł każdy chętny.

Mobilny punkt szczepień MPK Wrocław, zwany potocznie SZCZEPCIObusem od lipca kursuje po ulicach Wrocławia. W autobusie każdy chętny - bez zbędnych formalności - może zaszczepić się przeciwko COVID-19. W najbliższych dniach SZCZEPCIObus będzie można spotkać na kolejnych wrocławskich uczelniach oraz w pobliżu wrocławskich cmentarzy odwiedzanych tłumnie w okresie Wszystkich Świętych.

- Mamy nadzieję, że klimat tych dni będzie sprzyjał refleksji nad kruchością życia, co może skłonić sceptyków do zaszczepienia. Dlatego w obrębie wrocławskich nekropolii przez cały weekend dostępny będzie SZCZEPCIObus - mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

HARMONOGRAM MOBILNEGO PUNKTU SZCZEPIEŃ MPK WROCŁAW:

środa (27 października):

  • 9:00 - 13:30 – Politechnika Wrocławska, Akademickie Targi Pracy (ul. Norwida, parking przy budynku C6)

czwartek (28 października):

  • 11:00 - 13:00 – Akademia Sztuk Pięknych (pl. Polski)
  • 13:30 - 19:00 – Dworzec Główny PKP

sobota (30 października):

  • 12:00 - 17:00 – Cmentarz Grabiszyński

niedziela (31 października):

  • 9:00 - 16:00 – Cmentarz Kiełczowski

poniedziałek (1 listopada):

  • 9:00 - 16:00 – Cmentarz Osobowicki

- Ostatnio informowaliśmy o 8.000 zaszczepionych osobach w naszym SZCZEPCIObusie. Nie mówimy stop. Cały czas pracujemy na rzecz wrocławianek i wrocławian – dodaje Krzysztof Balawejder. - Zależy nam na tym, by SZCZEPCIObus był dostępny dla wszystkich.

W SZCZEPCIObusie podawane są jednodawkowe szczepionki Johnson&Johnson. Zaszczepić się można bez wcześniejszego umawiania się, rejestracji czy spełnienia innych formalności. Wystarczy mieć ukończone 18 lat, wziąć ze sobą dokument (dowód osobisty czy paszport) i ustawić się w kolejce do autobusu. W autobusie podawane są także szczepionki Pfizer-BioNTech, z których mogą korzystać dzieci od 12. roku życia oraz osoby uprawnione do skorzystania z 2. lub 3. dawki.

SZCZEPCIObus to wspólna akcja miasta Wrocław, MPK Wrocław i Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Partnerem medycznym akcji jest Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego.

Sonda
Czy osoby niezaszczepione powinny podlegać obostrzeniom?
Wrocławskie zoo szuka imienia dla małego leniwca