SZCZEPCIObus we Wrocławiu. Gdzie pojawi się w tym tygodniu?

i

Autor: MPK Wrocław

SZCZEPCIObus we Wrocławiu. Gdzie pojawi się w tym tygodniu?

2021-12-07 20:29

SZCZEPCIObus nie przestaje kursować po stolicy Dolnego Śląska. W mobilnym punkcie szczepień MPK Wrocław zaszczepiło się już ponad 10 tys. osób. W tym tygodniu szczepionkę przeciwko COVID-19 będzie można otrzymać m.in. na Jarmarku Bożonarodzeniowym i w Centrum Handlowym Magnolia.

W mobilnym punkcie szczepień MPK Wrocław, zwanym potocznie SZCZEPCIObusem, który od kilku miesięcy kursuje po ulicach Wrocławia, zaszczepiło się już ponad 10 tys. osób. W autobusie przerobionym na mobilny punkt szczepień, każdy chętny - bez zbędnych formalności - może zaszczepić się przeciwko COVID-19. W najbliższych dniach SZCZEPCIObus będzie można spotkać m.in. na Jarmarku Bożonarodzeniowym i w Centrum Handlowym Magnolia.

HARMONOGRAM MOBILNEGO PUNKTU SZCZEPIEŃ MPK WROCŁAW:

środa (8 grudnia):

czwartek (9 grudnia):

  • 11:00 - 15:00 – GE Power sp. z o.o. (ul. Fabryczna 10)
  • 16:00 - 20:00 – Jarmark Bożonarodzeniowy (plac Solny)

piątek (10 grudnia):

  • 16:00 - 20:00 – Jarmark Bożonarodzeniowy (plac Solny)

sobota (11 grudnia):

  • 15:00 - 20:00 – Jarmark Bożonarodzeniowy (plac Solny)

niedziela (12 grudnia):

  • 9:00 - 14:00 – Centrum Handlowe Magnolia (ul. Legnicka 58)
  • 15:00 - 20:00 – Jarmark Bożonarodzeniowy (plac Solny)

Szczepienie odbywa się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Zaszczepić się można bez wcześniejszego umawiania się, rejestracji czy spełnienia innych formalności. Trzeba mieć tylko ukończone 18 lat i posiadać przy sobie dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport). W SZCZEPCIObusie podawane są także szczepionki Pfizer-BioNTech, z których mogą korzystać dzieci, które ukończyły 12 lat oraz osoby uprawnione do szczepienia drugą lub trzecią dawką.

Mobilny punkt szczepień SZCZEPCIObus to wspólna akcja miasta Wrocław, MPK Wrocław, Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego i dolnośląskiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Partnerem medycznym akcji jest Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego.

Sonda
Czy jesteś zaszczepiony przeciw Covid-19?
Express Biedrzyckiej - Marcin Horała: Szczepionka na covid-19 jest eksperymentalna