SZCZEPCIObus we Wrocławiu. Gdzie stanie w najbliższych dniach?

i

Autor: MPK Wrocław

Wrocław: Po szczepionkę na… Jarmark Bożonarodzeniowy

2021-11-24 8:06

Na Rynku we Wrocławiu trwa Jarmark Bożonarodzeniowy. W najbliższych dniach przy okazji świątecznych zakupów będzie można się także zaszczepić przeciwko COVID-19. Wieczorami w pobliżu Rynku będzie bowiem parkował SZCZEPCIobus, czyli mobilny punkt szczepień MPK Wrocław.

Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy jest uznawany za jeden z najpiękniejszych jarmarków świątecznych w Europie. Nic zatem dziwnego, że co roku odwiedzają go tysiące gości. W tym roku przy okazji tradycyjnych świątecznych zakupów będą mogli się także zaszczepić przeciwko COVID-19. Przez najbliższe dni w pobliżu Rynku będzie parkował wieczorami SZCZEPCIobus, czyli mobilny punkt szczepień MPK Wrocław.

- Od początku SZCZEPCIObusowi przyświeca taki cel, by być blisko mieszkańców miasta w ważnych dla nich chwilach - mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder. - Liczymy na to, że na zbliżające się święta, goście jarmarku będą chcieli zapewnić sobie i swoim bliskim najważniejszy możliwy prezent: zdrowie.

Do końca tygodnia mobilny punkt szczepień w autobusie wrocławskiego MPK będzie dostępny do godz. 20 na placu Solnym. Ponadto w piątek SZCZEPCIObus odwiedzi także Centrum Handlowe „Marino”, a w środę i sobotę - Wyższą Szkołę Bankową.

HARMONOGRAM MOBILNEGO PUNKTU SZCZEPIEŃ MPK WROCŁAW:

środa (24 listopada):

  • 9:00 - 14:00 – Wyższa Szkoła Bankowa (ul. Fabryczna)
  • 15:00 - 20:00 – Jarmark Bożonarodzeniowy (plac Solny)

czwartek (25 listopada):

  • 17:00 - 20:00 – Jarmark Bożonarodzeniowy (plac Solny)

piątek (26 listopada):

  • 11:00 - 16:00 – Centrum Handlowe MARINO (ul. Paprotna 7)
  • 17:00 - 20:00 – Jarmark Bożonarodzeniowy (plac Solny)

sobota (27 listopada):

  • 9:00 - 14:00 – Wyższa Szkoła Bankowa (ul. Fabryczna)
  • 15:00 - 20:00 – Jarmark Bożonarodzeniowy (plac Solny)

niedziela (28 listopada):

  • 16:00 - 20:00 – Jarmark Bożonarodzeniowy (plac Solny)

W SZCZEPCIObusie podawane są jednodawkowe szczepionki Johnson & Johnson oraz preparat Pfizera. Zaszczepić się można bez wcześniejszego umawiania, rejestracji czy spełnienia innych formalności. Wystarczy mieć ukończone 18 lat oraz posiadać przy sobie dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport). SZCZEPCIObus to wspólna akcja miasta Wrocław, MPK Wrocław i Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Partnerem medycznym akcji jest Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego.

Sonda
Czy rząd powinien wprowadzić restrykcje dla osób niezaszczepionych?
Jarmark Bożonarodzeniowy na Wrocławskim rynku