Szpital tymczasowy we Wrocławiu

i

Autor: Tomasz Golla/Super Express Szpital tymczasowy we Wrocławiu

Wrocław: 25 dzieci z COVID-19 jest hospitalizowanych w USK. Jedno leży pod respiratorem

2021-11-23 14:57

W szpitalu tymczasowym przy ul. Rakietowej we Wrocławiu do czwartku przybędzie 56 kolejnych łóżek dla osób zakażonych koronawirusem. Obecnie w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przebywa 126 pacjentów z COVID-19, w tym 25 dzieci. Dwie osoby leżą pod respiratorami.

Szpital tymczasowy we Wrocławiu wznowił swoją działalność. Do czwartku w placówce przy ul. Rakietowej przybędzie 56 kolejnych łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19. Z informacji przekazanych we wtorek przez dr Barbarę Korzeniowską, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, wynika, że w USK przebywa obecnie 126 pacjentów zakażonych koronawirusem. Jedno dziecko oraz jedna osoba dorosła leżą pod respiratorami na sali intensywnej terapii.

Wśród zakażonych jest 25 dzieci, które przebywają w klinice pediatrii i chorób infekcyjnych, gdzie dostępnych jest 36 łóżek dla najmłodszych. 6 zakażonych kobiet w ciąży przebywa też na oddziale ginekologiczno-położniczym. Dyrektor podkreśliła, że w miarę możliwości w każdej klinice i oddziale są tworzone izolatki, w których przebywają osoby z objawami zakażenia i już po wykonanym teście.

W poniedziałek na 1317 testów wykonanych w USK osobom spoza placówki, ale też pacjentom przyjmowanym na oddziały szpitalne, aż 457 było pozytywnych.

ZOBACZ TEŻ: Koronawirus 23.11.2021. Ponad 1300 zakażeń na Dolnym Śląsku [RAPORT]

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu w ostatnim czasie zwiększyło się zainteresowanie szczepieniami, zarówno przeciw COVID-19, jak i przeciw grypie. Szczepienie przeciw grypie jest bezpłatne, ale trzeba najpierw telefonicznie umówić godzinę szczepienia.

- Szczepimy w kilku miejscach. W naszej klinice przy ul. Skłodowskiej-Curie 50/52 od poniedziałku do piątku do godz. 18, ale też w najbliższą sobotę do godz. 16 - informuje dr Edwin Kuźnik. - Dzięki uprzejmości prezesa MPK na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Rynku stanie SZCZEPCIObus. Tam szczepienie jest możliwe od godz. 17 do 20.

Sonda
Czy niezaszczepieni powinni płacić za leczenie z własnej kieszeni?
Szczyt pandemii we wrocławskim szpitalu tymczasowym.