Szczepciobus wrócił na ulice Wrocławia

i

Autor: MPK Wrocław Szczepciobus wrócił na ulice Wrocławia

Szczepienia we Wrocławiu

SZCZEPCIObus wrócił na ulice Wrocławia. Znów można się było zaszczepić przeciwko koronawirusowi

2022-10-02 18:38

Na ulice Wrocławia, po półrocznej przerwie, wrócił mobilny punkt szczepień MPK Wrocław. W sobotę SZCZEPCIObus stanął przed Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym, a w niedzielę na placu Solnym. Chętni mogli zaszczepić się przeciwko koronawirusowi po raz pierwszy albo skorzystać z dawki przypominającej.

Po półrocznej przerwie znów zaczął działać mobilny punkt szczepień MPK Wrocław, w którym w pierwszy weekend października – bez zbędnej rejestracji – można było zaszczepić się przeciwko koronawirusowi. Chętni mogli zaszczepić się po raz pierwszy albo przyjąć dawkę przypominającą. W SZCZEPCIObusie dostępne są szczepionki Johnson&Johnson, Pfizer oraz Moderna.

W sobotę (1 października) Szczepciobus MPK Wrocław stanął przed Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu, a w niedzielę (2 października) można go było spotkać na placu Solnym. Mobilny punkt szczepień powrócił na wrocławskie ulice przy okazji biegu Uniwersytetu Medycznego.

- Przez ponad dwa lata pandemii niejako zdążyliśmy nauczyć się funkcjonować w koronawirusowej rzeczywistości. Nie znaczy to jednak, że COVID-19 przestał być śmiertelnym zagrożeniem - podkreśla Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław. - Warto się przed nim chronić. Dlatego wychodzimy do mieszkańców i zachęcamy, by się zaszczepić w SZCZEPCIObusie. Zróbmy to dla siebie i dla dziesiątek osób, z którymi kontaktujemy się na co dzień.

W trakcie poprzedniej edycji SZCZEPCIObusa w mobilnym punkcie szczepień MPK Wrocław zaszczepiło się blisko 15,5 tys. osób. SZCZEPCIObus przejechał wówczas ponad 6 tys. kilometrów, odwiedzając 102 lokalizacje.

MPK Wrocław zamierza przywrócić również specjalny autobus przeznaczony dla lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników ochrony zdrowia. Podobnie jak w zeszłym roku będzie on kursował na trasie Kliniki – Szpital przy ul. Borowskiej.

Sonda
Zaszczepisz się jesienią przeciw COVID-19?
Mimo złej pogody turyści ciągle odwiedzają Bieszczady