Turysta wyszedł w nocy z pensjonatu w Karpaczu bez butów i w samej koszulce

i

Autor: Policja Jelenia Góra

Szok w Karpaczu! Turysta wyszedł w nocy z pensjonatu bez butów i w samej koszulce

2022-02-06 12:17

Zgłoszenie do służb ratunkowych brzmiało nieprawdopodobnie – w środku nocy z pensjonatu w Karpaczu wyszedł mężczyzna bez butów i w samej koszulce. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania.

W niedzielę, 6 lutego, około godz. 3 w nocy policjanci z Jeleniej Góry otrzymali szokujące zgłoszenie. Dotyczyło ono turysty z Warszawy, który około godz. 1.30 w nocy wyszedł z jednego z pensjonatów w Karpaczu. Nie byłoby może w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że mężczyzna wyszedł bez butów, tylko w spodniach i samej koszulce z krótkim rękawem.

- Po tym jak opuścił pensjonat, kontakt z nim się urwał. Przebywanie w takich warunkach w okresie zimowym i w niskiej temperaturze mogło stanowić zagrożenie dla jego życia i zdrowia. Dlatego natychmiast zorganizowano akcję poszukiwawczą – informuje jeleniogórska policji.

W poszukiwaniach mężczyzny uczestniczyli jeleniogórscy policjanci, strażacy, strażnicy leśni oraz ratownicy GOPR. Funkcjonariusze przeszukiwali teren pomiędzy miejscowościami, sprawdzano drogi i leśne szlaki.

Po kilku godzinach, około godz. 5 , poszukiwania zakończyły się sukcesem. Mężczyznę całego i zdrowego odnaleźli policjanci na jednej z ulic w Karpaczu.

Tragiczny wypadek we Wrocławiu. Nie żyje kierowca matiza staranowanego przez porsche
Sonda
Lubisz chodzić w góry zimą?