Szturm turystów na Śnieżkę! Zasady bezpieczeńśtwa? Na wakacjach nie obowiązują [ZDJĘCIA]

2020-07-24 8:15 Michał Górecki

Prawdziwy szturm na Śnieżkę. Turyści, mimo panującej pandemii, licznie odwiedzają Karkonosze po obu stronach: zarówno polskiej, jak i czeskiej. A zasady bezpieczeństwa? Na wakacjach zdają się nie obowiązywać.

Tłumy w Karkonoszach po obu stronach. Turyści, mimo pandemii, nie odpuścili sobie jednej z flagowych atrakcji Karkonoszy: kolejki na Śnieżkę. Jak podaje WP, po czeskiej stronie wcale nie jest lepiej. W Pecu (Pec pod Sněžkou, niewielkie miasto pod Śnieżką) żeby wjechać na górę, w kolejce postoimy do 2,5 godziny.

Boguszów-Gorce. 17-latek okradł własnego dziadka! Złemu wnuczkowi grozi więzienie!

Koronawirus na wakacjach. Zasady bezpieczeństwa nie obowiązują Polaków na wakacjach?

Wiele wskazuje na to, że wątek koronawirusa osiągnął już swoją masę krytyczną, po której ludzie przestali się go obawiać. W internecie natrafiamy na zdjęcia, dokumentujące m.in. właśnie kolejki na Śnieżkę (do wyciągu kolejkowego). Masy ludzi, stojących blisko siebie bez maseczek ochronnych to niemal standard.

Szturm na polskie góry. Ogromne kolejki na szlakach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Śnieżka, cennik kolejki

Za wjazd na najwyższy szczyt Karkonoszy (Śnieżka jest 1603 m n.p.m) zapłacimy 230 koron. Młodzież i osoby starsze - 210 koron, dzieci od 5 do 10 lat - 110 koron, dzieci do 4 lat gratis. To przy wersji w jedną stronę i założeniu spaceru powrotnego. Z kolei za obie strony: wjazd i zjazd przyjdzie nam zapłacić: 430 koron, młodzież i osoby starsze - 390 koron, dzieci od 5 do 10 lat - 210 koron, a dzieci do 4 lat za darmo.

Na Podlasiu spłonął dom wyremontowany w programie Katarzyny Dowbor. Matka i dwóch synów stracili dach nad głową

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.