Szukała go policja w całym kraju. Ukrył się na strychu za kanapą

i

Autor: mat. policji

Szukała go policja w całym kraju. Ukrył się na strychu za kanapą

2022-01-05 9:35

Wrocławscy policjanci już w pierwszych dniach nowego roku zatrzymali dwóch przestępców poszukiwanych listami gończymi. 25-latek, który miał do odbycia karę ponad 3 lat więzienia, ukrywał w domu swoich znajomych, a dokładniej na strychu za kanapą. Również u znajomych został zatrzymany 36-latek, który powinien trafić do więzienia na ponad 4 lata.

Funkcjonariusze Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Wydziału Kryminalnego z komisariatu na wrocławskich Krzykach w pierwszych dniach nowego roku namierzyli i zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. Jako pierwszy zatrzymany został 25-latek, który ma do odbycia karę ponad 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci znaleźli poszukiwanego mężczyznę w domu jego znajomych. Jak się okazało, ukrywał się na strychu za kanapą.

ZOBACZ TEŻ: Uciekał przed policją, bo myślał, że jest poszukiwany. Był pod wpływem narkotyków

Listem gończym poszukiwany był też 36-latek, który miał trafić do więzienia na ponad 4 lata. On również został zatrzymany u swoich znajomych, do których przyjechał w odwiedziny z zagranicy.

- Po przeprowadzeniu przez krzyckich funkcjonariuszy niezbędnych czynności, mężczyźni zostali umieszczeni w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych – informuje sierż. Aleksandra Rodecka z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Finalnie 36-latek został przewieziony do aresztu śledczego, a 25-latek trafił do zakładu karnego.

Obaj mężczyźni poszukiwani byli w związku z popełnionymi wcześniej kradzieżami oraz kradzieżą z włamaniem.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Łowcy cieni zatrzymali mężczyzn poszukiwanych ENA. Akcja CBŚP