Uciekał przed policją, bo myślał, że jest poszukiwany

i

Autor: mat. policji

Uciekał przed policją, bo myślał, że jest poszukiwany. Był pod wpływem narkotyków

2021-11-16 9:14

Policyjnym pościgiem ulicami Głogowa zakończyła się próba zatrzymania sprawcy kolizji, który uciekł z miejsca zdarzenia. 37-letni kierowca toyoty został zatrzymany dopiero, gdy wjechał autem na pas zieleni. Policjantom tłumaczył, że uciekał, bo myślał, że jest poszukiwany. Nic takiego nie miało jednak miejsca. Jak się okazało, 37-latek był pod wpływem narkotyków.

Policjanci z Głogowa otrzymali informację o kierowcy toyoty, który spowodował kolizję i ucieka przed poszkodowanym. W pobliżu był akurat patrol drogówki, który szybko namierzył uciekiniera i spróbował go zatrzymać. Siedzący za kierownicą toyoty mężczyzna zignorował jednak sygnały nadawane przez funkcjonariuszy i gwałtownie przyspieszył. Usiłując zgubić ścigający go radiowóz, kierowca toyoty nie zważał na obowiązujące przepisy, tworząc przy tym realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. W końcu przez przypadek wjechał na prywatną posesję, stracił panowanie nad samochodem i wpadł w krzaki, z których nie mógł już wyjechać. Na to tylko czekali policjanci, którzy natychmiast go zatrzymali i obezwładnili.

- Po zatrzymaniu 37-latek tłumaczył policjantom, że uciekał bo myślał, że jest poszukiwany - informuje st. asp. Łukasz Szuwikowski z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. - Funkcjonariusze sprawdzili dokładnie jego dane w systemach policyjnych i nie potwierdzili tej informacji. Człowiek ten nie figurował jako osoba poszukiwana.

Jak się okazało, 37-latek był pod wpływem narkotyków, co wykazał tester. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do prowadzenia pojazdów.

O dalszym losie 37-latka zdecyduje sąd. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej może grozić mu nawet 5 lat więzienia. Mężczyzna odpowie także za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków, wielokrotne łamanie przepisów ruchu drogowego oraz prowadzenie pojazdu bez uprawnień.

Sonda
Czy kierowca, który jedzie po narkotykach, powinien stracić prawo jazdy dożywotnio?
Pijany kierowca ukraińskiego busa jechał pod prąd na autostradzie i spowodowała wypadek